Blog
Tomáš  9. 10. 2017

Deník - 1. týden - Říjen (`17)

Deník - 1. týden - Říjen (`17)

V pondělí jsem dal pořádnej odpočinek, dopoledne jsem se jen krátce vyklusal s rovinkami, a odpoledne jsme zašli s Terkou do bazénu. Jinak NIC, buřtění a pořádně jsem se k večeři nacpal, před úterním tréninkem.

No a v úterý jsem se dopoledne vydal na dráhu. Počasí nepřálo, slejvák a i trochu vítr. K tomu ještě nohy tuhý, moc to neběhalo, ale aspoň v půlmaratonském tempu jsem si dal 6x1km, výhoda - moc jsem se neunavil Laughing. Doufám, že se do neděle nohy vzpamatují. Odpo jogging 6km a cvičení.

Ve středu jsem se dvoufázově lehce vyklusal a večer jsme zajeli do bazénu do Pelhřimova, lehce zaplavali, dali jsme 3x finskou saunu a vířivky. Pěkný, odpočinkový den.

Ve čtvrtek jsem si pak dal lehce poslední intenzitu, střídavě dlouhé úseky, 3x kopec, vše pouze na půl plynu. Běhalo se celkem dobře, ale nohy samozřejmě úplně odpočaté nebyli, od toho bude pátek a sobota, aby pobrali sílu. 

V pátek jsem proto zařadil úplné volno, podíval jsem se po dlouhé době do školy, kde mi začla jednou za měsíc výuka Laughing a odpoledne jsme se s Terkou v Jindřichově Hradci potkali v bazénu. Dali jsme pár bazénů, vířivku a páru, prostě klasika. Přišli nám taky konečně nové botky ze SportHero, oba jsme si na objem objednali Salming EnRoute - takové pohodlné bačkůrky, ale překvapivě jsou lehké a velmi flexibilní, i když jsou to pořádné objemovky. Brzo sepíšeme recenzi, jak nám sedí.

V sobotu jsem zařadil krátké dvoufázové zahřátí před závodem, dopo 4km klus odpo 3km s rovinkami. Jinak odpočinek a protahování.

V neděli jsme ve 12:30 vystartovali na trať 1/2 maratonu v Hradci Králové. Konečně padl pořádný osobák, jen škoda že posledních 5km hodně foukalo a sebralo mi to na cílovém čase tak 30-60 sekund. I tak bych měl být s časem 1:17:02 asi spokojený Laughing Běželo se prostě dobře no, osobák i na 10km a hodinovku. Report brzy. Za 6 dní už další závod - 10km kolem Chlumu, uvidím, zda se mi povede ještě jednou vyladit. Zbytek sezóny už doběhám jen tréninkově, a začátkem listopadu zařazuji po-sezónní pausu, začínající týdení dovolenou v Egyptě. Cool

 

Pondělí – dopo 6km rege klus + 2x200,2x100 EM, odpo bazén - vířivky + pára, protahovací cvičení


Úterý – dopo 13km dráha - 6x1km s mk EM, odpo 6km jogging EM, protahovací a kompenzační cvičení

 

Středa – dopo 7km jogging EM, odpo 5km jogging EM, protahovací cvičení, automasáž

Čtvrtek – dopo 9,5km pyramidové úseky a kopce lehce EM, odpo 4,5km jogging EM, protahovací a kompenzační cvičení, automasáž

 

Pátek – volno od běhu, odpo bazén 250m + vířivky + pára s Terkou, protahovací cvičení, automasáž

 

Sobota – dopo 4km jogging EM, odpo 3km jogging + rovinky EM, protahovací cvičení

Neděle - 12:30 start 1/2 maraton HK 1:17:02 - EM, výklus + rozklus 5km, protahovací cvičení, automasáž

 

  • Celkem za týden 85 km běh + 550m plavání 
  • Celkem cca 7,5 hodin aktivit


Tomáš9. 6. 2021

Nové poznatky o bylinách? (byliny #06)

Konečně jsem našel, něco co jsem hledal? Novinky ne jen z crossfitového tréninku

Tomáš16. 2. 2021

Motivace do 2021

Motivační video mého podání pro 2021

Tomáš18. 12. 2020

Rozhovor s Edou Kožušníkem

3 roky co jsem se s Edou neviděl, připravili jsme si pro Vás rozhovor :)

Tomáš1. 12. 2020

Crossfit, co to je a moje cesta

Jak jsem přišel ke Crossfitu a co to vlastně je :)

                                                                   --- PARTNEŘI ---


--- SPŘÁTELENÉ WEBY ---