Blog
Tomáš  9. 1. 2017

Deník - 1. týden - Leden

Deník - 1. týden - Leden

V pondělí na tom už nohy byli o něco lépe, ale stále to nebylo na žádný intenzivnější trénink, stehna byli furt jak po výbuchu granátuCry. Dopoledne jsem si dal volný běh 10km a lehce přes bolest stehen zařadil 5x100m rovinek. Odpo lehký jogging 5km, protahování a automasáž, prostě pokračování v regeneraci.

V úterý dopoledne znovu jen volnější běh s kratšími rychlejšími úseky prvně do kopce 2x100 a 2x150 a poté na rovině 2x200 a 2x250m. Stehna už na tom byla mnohem lépe, ale furt jsem KleKluLi trochu cítil. Odpoledne jsem dal pořádnou regeneraci v páře, vířivce a lehce si zaplaval. Ještě jsem zařadil kompenzační cvičení a každý den večer jsem si udělal kvalitní automasáž noh.

Odlet do Keni už se hodně blížil a středa byl můj poslední tréninkový den v ČR před odletem. Dopoledne bylo hrozné počasí, chumelenice, foukal vítr a bylo asi 20cm čerstvého sněhu napadlého z noci. Abych si mohl dát kilometrové úseky, musel jsem vyběhnout na hlavní silnici na Pelhřimov a běhat podél silnice, kde jezdí kamiony apod. Laughing Trochu šílené, ale podařilo se mi odběhnout alespoň volnějších 4x1km v tempu mezi 3:40 a 3:57. Odpo poslední krátký jogging. Celý den jsem také balil a shromažďoval věci do kufrů.

Ve čtvrtek ráno jsem vstával kolem 5 hodiny ranní a vydal se za Luckou, se kterou jsme poté jeli do Vídně na letiště. Ve 14:20 jsme odlétali z Vídně do Istambul, pak pokračovali dalšími dvěma lety až do Eldoretu a autem konečně do Itenu.

Za celou cestu jsme víceméně nezahmouřili oka a tak jsme byli v pátek už pěkně mrtvý. Odpoledne jsme zvádli ještě první aklimatizační jogging 7km s Davidem Vašem, který už je v Keni pár měsíců a Tiborem (dobrým běžcem ze Slovenska), který je ubytovaný ve stejném centru jako my a přijel 4 dny před námi. Více o Keni a všeho co tu prožíváme budu psát do reportů. První REPORT z KENI.

V sobotu dopoledne jsme pokračovali v klusání - 6km. Odpoledne jsme měli mít opět 6km, ale nakonec jsme naběhli 8km. Po obědě jsme měli procházku městem, nakupovali na trzích a docela jsme se upekli na sluníčku. Před večeři jsme zmákli ještě 20minut kompenzačního cvičení. 

Neděli jsme začali jak jinak než opět klusem - 8km. Kvůli focení a točení jsme si dali i 3 krátké rovinky, které jsme ještě v plánu ještě neměli Laughing. Odpoledne klus 6km. Pak jsme poprvé vyzkoušeli finskou saunu v našem centru a uvolnili pořádně svaly. Další týden bude stále aklimatizační, přidáme kratší rovinky a kopce, ale vše pořád jen lehce. Dlouhá aklimatizace je tady velmi důležitá, jinak by soustředěni nemuselo mít tak dobrý efekt Smile

Pondělí - dopo 10km volný rege běh + 5x100 EM, odpo 5km jogging EM, protahovací cvičení, automasáž


Úterý - 11.5km volný běh + 2x100,150,200,250 EM, odpo bazén 500M + vířivka + pára, protahovací a kompenzační cvičení, automasáž

Středa - 11km dopo 4x1km sníh, chumelenice, hnus EM, odpo rege jogging 6km EM, protahovací cvičení, automasáž

Čtvrtek - cestování od rána celý den - Vídeň letiště -> Istambul -> Nairobi -> Eldoret, volno, protahování

Pátek - přílet do KENI - ITENU - začátek SOUSTŘEDĚNÍ - ubytování, odpoledne 1. aklimatizační klus 7km s Davidem, Luckou a Tiborem - EM, protahovací cvičení, masáž nohou

Sobota - dopo 6km aklimatizační klus EM, odpo 8km další klus EM, kompenzační a protahovací cvičení

Neděle - dopo 8km klus + 3 rovinky EM, odpo 6km klus EM, finská sauna, protahovací cvičení

  • Celkem za týden 78km běh + 500m plavání
  • Celkem cca 8 hodin aktivit
Tomáš9. 6. 2021

Nové poznatky o bylinách? (byliny #06)

Konečně jsem našel, něco co jsem hledal? Novinky ne jen z crossfitového tréninku

Tomáš16. 2. 2021

Motivace do 2021

Motivační video mého podání pro 2021

Tomáš18. 12. 2020

Rozhovor s Edou Kožušníkem

3 roky co jsem se s Edou neviděl, připravili jsme si pro Vás rozhovor :)

Tomáš1. 12. 2020

Crossfit, co to je a moje cesta

Jak jsem přišel ke Crossfitu a co to vlastně je :)

                                                                   --- PARTNEŘI ---


--- SPŘÁTELENÉ WEBY ---