Blog
Tomáš  7. 5. 2018

Deník - 1. týden Květen (`18)

Deník - 1. týden Květen (`18)

Abych z tréninkového deníku neudělal nakonec guláš nesmyslných "minut" a znaků, na konci jsem přidal vysvětlivku Laughing Nicméně asi bych měl ubrat. Od rána do večera většinou pracuji od počítače, ale pokud nejedu někam autem na pracovní cestu, tak si čas přes den organizuji sám.

Pro představu jak vypadá můj běžný pracovní a tréninkový den. -> Ráno vstanu mezi 5-6 ranní, dám si trochu zahřívací a protahovací jógy, dechová cvičení, a teď jsem přidal 1 - 2 km ráno na páse, abych zahřál organismus a krev začala proudit. Přitom do sebe šupnu pár bylin (maca, moringa, aloe, apod., to už můžete najít v jiných článcích co dávám za bylinky). Poté snídaně - ovesná kaše se semínky, sušeným a čerstvým ovocem apod. Pak práce zhruba 3 hodiny. Mezi tím mi snídaně "slehne" a jsem ready většinou na dopolední hlavní trénink. Následuje oběd, občas 20-30 min šlofík a další 3 hod práce. Poté druhý lehký trénink nebo pouze trénink Taichi a Shaolin co se snažím praktikovat od lekcí které jsem dostal, trochu jógy, dechová cvičení a otužování. Následuje večeře a další 2-3 hodiny práce, pak sklenka červeného vína s malým večerním "snackem" - většinou pár sušených fíků, a spát. Jen pro představu Cool Ano i já pracuji 8+ hodin denně.

V pondělí jsem lehce zkusil chodidlo, už bylo téměř dobré. Nicméně furt jsem cítil tenzi, takže jsem se závod rozhodl jít v úterý lehce. I po závodě bylo chodidlo ok, a každý den se to zlepšovalo. REPORT ze závodu.

Další dny jsem dělal tedy veškerou mojí rutinu, občas přidal saunu, plavání, jednou jsem se dostal na super masáž ke Karlovi v Kamenici a chodidlo jsem se snažil dál lehce rozhýbávat.

Ve čtvrtek první trochu delší volný běh, v sobotu pak první rychlejší úseky - ale furt s volností. Neděle spíše odpočinková, volný běh a další týden už zase začnu tlačit na pilu v rychlosti pravděpodobně. Také jsem si opět naplánoval další lekce Taichi, Shaolinu u mistra Shi Heng Zu. Dál si od něj nechám udělat akupunkturu, pomáhá mi léčit tělo, pomocí čínské medicíny. Každý má pravděpodobně nějaké problémy, u mě je to dlouhodobý chlad v končetinách, pískání v uších pár let apod., tyto maličkosti jsou důsledkem špatného vyvážení energií a teplot v těle a cítím, že už po úpravě stravy dle čínské medicíny je vše o něco lepší. Začnu užívat také směs čínských bylin, určené pro mé problémy a tělo, se kterými mi poradil. Brzy sepíši celý článek co nového jsem se dozvěděl a co to zase zkouším LaughingInnocent

Pondělí – ráno jóga 30 min + DC + TR 1km, dopo 4,5 km jogging EM, odpo 30 min elliptical, 90 minut TaiChi + DC + OT

Úterý – ráno jóga 20min + DC + TR 1,3km, dopo 2,5km zahřátí + 10km volně závod Údolím vzdechů EM, večer 50 min Taichi + jóga + DC + OT

Středa – ráno jóga 20 min + DC, TR 5km EM, odpo 750m bazén + vířkvy + pára, TaiChi 30 min
 

Čtvrtek – ráno jóga 20 min + DC + 1,5k TR, volný běh 14km EM, 65 min TaiChi a Shaolin + DC + OT

Pátek – ráno jóga 20 min + DC + 1km TR, dopo pára + vířivky + masáž 1,5h, odpo 8km jogging EM, 40 min Taichi + DC + OT

Sobota - ráno jóga 20 min + DC + 1km TR, dopo 10,5km intervaly EM, odpo TR 4,5km EM, 40 min Taichi + DC + OT

Neděle -  ráno jóga 20 min + DC + 1km TR, dopo 11km volný běh EM, odpo 50 min TaiChi + Shaolin + DC + OT

  • Celkem za týden 78 km běh + 30 min eliptical + 170 min jóga + 380 min bojová um.
  • Celkem cca 16,5 hodin aktivit
  • Legenda -> DC (dechová cvič.), OT (otužování), TR (běžecký pás), EM (endomondo)
Tomáš9. 6. 2021

Nové poznatky o bylinách? (byliny #06)

Konečně jsem našel, něco co jsem hledal? Novinky ne jen z crossfitového tréninku

Tomáš16. 2. 2021

Motivace do 2021

Motivační video mého podání pro 2021

Tomáš18. 12. 2020

Rozhovor s Edou Kožušníkem

3 roky co jsem se s Edou neviděl, připravili jsme si pro Vás rozhovor :)

Tomáš1. 12. 2020

Crossfit, co to je a moje cesta

Jak jsem přišel ke Crossfitu a co to vlastně je :)

                                                                   --- PARTNEŘI ---


--- SPŘÁTELENÉ WEBY ---