Blog
Tomáš  5. 6. 2016

Deník - 1. týden - Červen

Deník - 1. týden - Červen

Tak po opětném dlouhém a bolavém zamyšlení :D, mi došlo, že je to asi docela jasná plantární fasciitida. Týden a půl jsem přes ní běhal, přivodil jsem si jí přehnaným objemem , který jsem naběhal v botách, který už měli natočeno 1500km+, takže tak. Ale alespoň už jsem přišel co to je a léčba tento týden byla podstatně efektivnější.

Minulý týden sem vůbec neběhal, ale bolest se moc nelepšila. Teď jsem nasadil speciální protahovací cviky na tento typ zánětu šlachy, nandal jsem kryo, 2x rázovku, a zlepšení bylo neskutečně mockrát rychlejší a lepší. Pondělí, úterý jsem šel velmi opatrně lehkých 5km, šlacha šla furt cítit, ale už to nebyla ostrá bolest a klusem se to nehoršilo. Brutálně na to pomáhá lokální kryo a rázovky taky nejsou špatný. Po volné středě a čtvrtku kdy jsem dal jen lehce eliptikal jsem v pátek zkusil 8km lehce. Téměř 100% zdravé, ale těch 100% tam ještě nebylo, úplně nepatrná malá nejistota tam byla - nicméně tep při klusu mi stoupl asi o 10-20, po dvou týdnech bez běhu už si začíná tělo odvykat, šmejd, ale zase si určitě rychle zvykne.

Na eliptikalu se sice dá slušně udržovat síla v nohách, dokonce některé vlastnosti pro běh mi to občas polepší, ale zdaleka se tam nedá dosáhnout tepu jako při běhu, takže 2 týdny jsem víceméně vůbec nezatěžoval naplno tělo, plíce, srdce jako při intervalech, tempových bězích apod.

V sobotu jsem to riskl a zkusil půlmaraton. Už na startu jsem věděl, že to určitě nebude ono a jen si přál aby to noha moc neod*ala. Atmosféra byla supr, ale výkon po dvou týdnech bez běhu dost mizivý, ale i tak jsem rád, že jsem si to zaběhl. 1:26, nohu jsem pak zase více cítil, ale dnes v neděli už je opět o dost lepší a teď na ní půjdu pozvolně a doufám, že přes týden už jí dostanu zase na 100% stav.

Pondělí - 20min elip. ráno, 5km klus po trávníku, odpo 100min eliptik., lokální a celo KRYO, protahovací a komp. cvičení, automasáže, elektřina

Úterý - rázovka, Elliptical 20min, Běh 5km test plantárky, Elliptical 50min (4x4 intervaly), protahovací cviky, elektřina

Středa -  volno od tréninku, lokální kryo, protahovací cviky, automasáže

Čtvrtek - rázovka, Eliptikal 40 min velmi lehce dopo, kompenzační a protahovací cviky, automasáže

Pátek - 8km dopo rozběhnutí - volně + 4x rovinka - EM, odpo celo a lokální kryo, protahovací cviky, automasáže

Sobota - 4km rozehřátí před závodem, 21km půlmaraton ČB - EM, protahování, masáž od "runczech" masérů :D

Neděle - 40 min eliptikal dopo, 30min eliptikal odpo, protahovací a komp. cvičení, automasáže, elektřina

  • Celkem za týden 43km!!! + 300minut eliptikal
Tomáš9. 6. 2021

Nové poznatky o bylinách? (byliny #06)

Konečně jsem našel, něco co jsem hledal? Novinky ne jen z crossfitového tréninku

Tomáš16. 2. 2021

Motivace do 2021

Motivační video mého podání pro 2021

Tomáš18. 12. 2020

Rozhovor s Edou Kožušníkem

3 roky co jsem se s Edou neviděl, připravili jsme si pro Vás rozhovor :)

Tomáš1. 12. 2020

Crossfit, co to je a moje cesta

Jak jsem přišel ke Crossfitu a co to vlastně je :)

                                                                   --- PARTNEŘI ---


--- SPŘÁTELENÉ WEBY ---