Blog
Tomáš  23. 4. 2016

Dehtářská 10ka

Dehtářská 10ka

Na další krásný závod jsme se vydali do nedaleké Kletečné, kousek od Pelhřimova kde se běhá každý rok Dehtářská 10ka. Tentokrát  bohužel bez ségry, ta měla na víkend jiný program. Takže nakonec já, tatík a přidal se i Páťa. Ve výsledku stejné složení na tento závod jako loni. Předpověď počasí klasicky vypadala špatně, ale nakonec opět počasí vyšlo. Poslední dobou se mi zdá, že jim to tipování moc nevychází, hehe díky bohu. Mělo pršet, ale bylo příjemně lehce pod mrakem, občas vykouklo i sluníčko, absolutní bezvětří a asi 13-14°, no co víc si na běhání přát.

 

Výsledky ani fotky zatím ze závodu nejsou, takže ani vlastně moc netuším kolik nás běželo, jaký máme přesně časy apod. Předem bylo registrováno něco kolem 160 běžců, a běželo nás pravděpodobně něco pod 200, účast moc slušná a i docela silná konkurence rychlých běžců. Závod si přijeli zaběhnout třeba bráchové Mockové, kteří umí desítku pod 35, brachové Heřmánkové (minulý rok 1. a 4. na tomto závodě), nebo Zdeněk Neruda, který běhá 2. ligu za Tábor. No a samozřejmě já, Patrik a táta ! :)... Loni byl M. Heřmánek první, Patrik druhý s časem něco málo pod 40 minut, já třetí s časem tuším 40:38 a za mnou čtvrtý T. Heřmánek s časem 40:59.

 

Trať v dehtářích je moc výživná, moc rovinek si tam běžec neužije. No pamatoval jsem si, že jsou to slušný kopce, ale opět jsem byl lehce překvapen kolik tam těch kopců je. Člověk snad běží furt do kopce, pak seběhne, ani se nevydechne a zase další kopec, pakárna :D. První více než půl kiláku je z kopce a následuje krátká rovina po nezpevněném povrchu. Tudíž start slušně přepálený a první kilák naše čelní skupinka mohla mít kolem 3:10, doví jestli ne míň, ani jsem radši nekoukal na sporttester.

 

Sporttester se mi pak trochu "lagnul", asi někde ztratil signál páč na 5. km mi ukazoval 4,5km. Nicméně do konce závodu se to vcelku přesně dopočítalo a ve výsledku mi to ukázalo asi 9.96, ostatním spíš ale kolem 10.1. No, po lehce přepáleném prvním kilometru, jsem se držel na nějakém 4-5. místě s lehkým rozestupem za čelní skupinkou. Tak nějak se to vlastně běželo celý, občas jsem někoho trochu dotáhl, pak zas mě dotáhl loňský vítěz M.Heřmánek a Patrik, který byl celou dobu přede mnou někde mezi 7-8 kilometrem zastavil, pohodlně si zavazoval tkaničky a říkal, že na to se*e :D.

 

Takže Páťa nakonec doběhl kousek zamnou, a M.Heřmánek mi o kousek utekl a už se mi ho nepodařilo dohnat. První dva fleky obsadili bráchové Mockové, třetí byl Z.Neruda, M. Heřmánek čtvrtý a já tedy pátý, Páťa šestý. Přesné časy zatím nevím, já měl kolem 38:40-45, první pravděpodobně zaběhl nový traťový rekord něco přes 37 minut. Super čas zaběhl i tatík, který měl vloni 56:44 a letos si dal čas něco přes 53 minut, což je parádní zlepšení.

 

Mě se běželo vcelku fajn, konečně jsem už měl zase závodní tep a šel jsem přes 180. Po delší době jsem šel závod docela z plného tréninku, ve čtvrtek jsem byl ještě dráhu, v pátek pak klus, ale síly zbylo docela dost. Teď jsem plánoval 2 a půl týdne volno a až dráhu v JH - hodinovku, nicméně jsem se opět dozvěděl, že je v pátek desítečka v Pelhřimově, takže si jí tam asi zajedu tréninkově zaběhnout bez větší regenerace. chňo...

 

Ať to běhá, serus :)

Tomáš9. 6. 2021

Nové poznatky o bylinách? (byliny #06)

Konečně jsem našel, něco co jsem hledal? Novinky ne jen z crossfitového tréninku

Tomáš16. 2. 2021

Motivace do 2021

Motivační video mého podání pro 2021

Tomáš18. 12. 2020

Rozhovor s Edou Kožušníkem

3 roky co jsem se s Edou neviděl, připravili jsme si pro Vás rozhovor :)

Tomáš1. 12. 2020

Crossfit, co to je a moje cesta

Jak jsem přišel ke Crossfitu a co to vlastně je :)

                                                                   --- PARTNEŘI ---


--- SPŘÁTELENÉ WEBY ---