Blog
Tomáš  7. 9. 2015

Cesta do USA léto 2015

Cesta do USA léto 2015

23.1.2015 - Článek část 01

Něco málo z toho jak jsem se rozhodl letět na 3 měsíce do USA. Na začátek napíši jak jsem se k tomu dostal a k čemuže vůbec.

Tááákže, psal se ještě rok 2014 a jeden podzimní večer jsem se nudil za facebookem. No dobře, já si to vlastně nepamatuju co jsem dělal, ale určitě to tak bylo :D. Nicméně jsem se dal na FB do řeči s kamarádem, který mi poslal odkaz na http://www.campleaders.com/cz/.

Zmínil se, že by do toho asi chtěl o prázdninách jít. Já už kolikrát "chtěl" a koukal na různé stránky společností, co zařizují brigády v USA apod., ale nějak jsem se nikdy nekousnul, chtělo se mi asi málo nebo jsem byl prostě línej a ne vždy se mi líbili úplně podmínky, u většiny společností je potřeba dost velký počáteční obnos, abyste se do USA dostali a měli zajištěnou práci, ubytko apod... No, ale když jsem tak studoval tyhle stránky, fakt se mi to začínalo líbit. Jak typ práce, který nabízejí, celkově jak to funguje no a cena? Tomu jsem zprvu ani moc nevěřil. Jelikož za nějakých 12 tisíc zde máte vlastně poplatek agentuře + letenku tam i zpět, zajištěnou práci v kempu, kde máte samozřejmě ubytování a stravu zdarma a něco si tam vyděláte. Takže bombice.

No tak to dlouho netrvalo, vlastně pár dní a prostě jsem si řekl, že do toho jdu a nebudu tentokrát líný prase a nenajdu si zase pro svojí hlavu nějakou výmluvu, proč se na to vysr*t :D. Tak jsem šel prvně u společnosti na vstupní schůzku, pak se zaregistroval a poté učinil různé kroky, které jsou třeba. Nebudu tu psát nějaký návod nebo popis jak to všechno funguje, ale musím říct, že je to v pohodě a tahle společnost je fakt dobrá :) Koho by to snad zajímalo více tak si pročtěte stránky nebo mi můžete napsat.

Po vytvoření profilu, který si děláte a podle kterého si vás kempy vybírají na různé pozice čekáte až vás někdo vybere. Já to měl fakt rychlé, hned si mě vybral nějaký "týpek" z jednoho suprového kempu. Musím říct, že o lepším kempu jsem si ani nemohl nechat zdát. Kemp pro pracovníky začíná nějakého 18. června, což je super, kdyby mě vybral nějaký kemp, který začíná dřív, tak budu mít dost fofry při letních zkouškách na VŠ. Další plus pro mě je, že kemp je docela blízko New York City, ze kterého poletím domů a určitě tam strávím nějaký ten den. No a to nejlepší je, že ten kemp vypadá strašně parádně, určitě tam jezdí super lidi a je tam prdel :D...

Nicméně všechny kempy v Americe jsou určitě dost dobrý, je to úplně o něčem jiném a něco jiného než kempy v ČR. Tady nechávají rodiče své děti ve většině kempů po dobu 2 měsíců a děti tam mají strašně možností jak se zabavit, snad všechny sporty a aktivity, který by člověk vymyslel, možná i nevymyslel. Takže po dobu nějakých 9ti týdnů budu v kempu pracovat. Já jsem vyfasoval pozici v kuchyni, takže jsem zvědav co budu dělat, ale asi něco kuchtit, možná uklízet, což mi vůbec nevadí, já jsem v kuchyni i doma furt a mám to tam rád :D...

Po odpracování dostanu nějaký americký chechtáky a na vízum budu moct až měsíc ještě zůstat v USA. Tak dlouho tam asi nezůstanu, páč prachy určitě rozfofruju za pár dní, takže si myslím že tak 1-2 týdny procestuji a pak směr zpátky do Čech. No a kdo ví, třeba se do USA budu vracet rád každý rok. Nicméně už teď se těším jako malý, možná víc než ty děti, za který rodiče zaplatí v přepočtu téměř 300 tisíc za jedno dítě v tomto kempu. Ale to je  v USA normální, ceny v kempech pro děti se pohybují všude podobně :) Prostě je to něco jiného než v ČR.

Kdo chce nakouknout na web kempu, do kterého mě vybrali - http://www.campnockamixon.com/.

No a taky samozřejmě doufám, že si tam trochu polepším angličtinu, poznám nějaký super lidi a kus světa :) Další článek čekejte asi až před odletem do USA a pak průběžně z kempu a cestování... Svět patří bláznům ! :)

Mapa kempu - O_o, nekonečně kurtů a všech kravinek, je to jako malá luxusní vesnice. 24.4.2015 - Článek část 02


Zdravíčko, tak jen kratičký příspěvek jak se má cesta blíží a co všechno jsem musel zařídit, abych v červnu doufám odletěl bez potíží a měl všechno potřebné :D

Jelikož společnost Campleaders, přes kterou se vydávám do USA je moc super, tak toho zařizovaní vlastně ani moc nebylo a vždycky včas přišli všechny informace a návody co, jak, kdy a proč si zařídit. Předtím jak už jsem myslím psal, jsem zařizoval klasické dokumenty jako potvrzení o studiu, lékařské, výpis z trestního rejstříku apod. a nahrával na svůj profil. Po tom co jsem byl vybrán a umístěn do kempu následovalo pár dalších kroků a to - žádost o vízu, řešení letenky, řešení pojištění a nějaký detaily. Všechno proběhlo hladce a vše jsem vyřídil z domu akorát jednou jsem se musel vypravit do Prahy na ambasádu kvůli vízu. 

Vízo byl teda trošku opruz asi 1-2 hodinky vyplňovaní nějakých "kravinek" na internetu a posílání žádosti, pak si vytisknout různé potvrzení a papíry a vydat se na ambasádu. Tam asi hodinka a za 2 dny mi přišel pas s vízem, jupí jéj, mám ho doma, teď ho do odletu ještě neztratit :D

Další věc byla letenka, tam jsem si vlastně jen volil od kud chci letět zpět z USA a kdy a letenku zařizovalo Campleaders a bylo to v ceně, takže paráda, to mám taky zařízené v USA budu do 14. září, doufám že se 11. září nic v NYC nestane, zrovna tam plánuju asi být.

Pak řešení pojištění, nečekaně to víceméně zase vyřeší campleaders a akorát jsem se přihlásil někde na webu a něco aktivoval a pak si něco vytisknu a mám hotovo.

Teď už mě čeká jen před odletový meeting kdy nám řeknou poslední důležitý věci, jak se v USA chovat, a podobný, aby nás tam asi někdo nezastřelil za to klasický chování "Čechů" :D

No už se těším, USA volá, červen se blíží :) Ale teď si dám ještě pár závodů v ČR na to se taky těším.

Myslím, že příští blognutí napíšu při balení nebo až v USA. ! :)

27.6.2015 - Článek část 03

Tož uběhlo to jak voda a už jsem přes týden v Kempu. Zkoušky na VŠ jsem před odletem sfóknul jak prd a spokojeně jsem se 17. června sbalil a druhý den vypadnul z domu. Všechno probíhalo nečekaně vklídečku, akorát při balení kufrů jsem musel něco vyházet, protože jsem ten velký kufr měl neustále za*raně těžkej. Limit jsme měli 23kg a když jsem tam napráskal všechny hadry a žrádlo co jsem pašoval, tak to mělo skoro 30kg.... No, ale tak jsem to trochu přetřídil a druhý den jsem vyrazil s jedním malým kufrem a s jedním velkým na Letiště do Prahy.

V Práglu jsem se sešel s dalšími 3 borcemi z CZ, kteří letěli stejným letem do stejného kempu. Ještě se k nám přidala jedna holčina, která letěla taky stejným letem, akorát pak jela makat do jiného kempu. Tak jsme se přesunuli prvním letem z Prahy do Dusseldorfu, cesta zabrala jen něco přes hodinku. V Dusseldorfu jsme svištěli na druhý letadlo a tím jsme letěli až do USA na letiště do Newarku. Nikde nás zatím nečekali žádný „spešl“ kontroly jak všichni strašili a spokojeně jsme nastoupili do letadla. Měli jsme letět samozřejmě nejnižší třídou jakousi Economics, ale asi jsme měli kliku, a posadili nás do Bussines a byla to fakt pohoda. Asi 8,5 hodin letu, žrádlo každý 2 hodiny, v sedačce dotyková obrazovka a nespočetně nových filmů, hudby, her a všech dalších chujovinek, takže o zábavu bylo postaráno.

Když jsme přiletěli do USA, mělo přijít to "nejhorší" dostat se přes imigrační. S tím všichni strašili, že musíme mít hlavně všechny dokumenty atd, atd, ale náš průchod trval asi minutu a borec, ke kterému jsem šel a zrovna seděl na imigračním měl asi nějakou vtipnou kaši, takže si ze mě dělal jen minutu prdel a pak mě pustil.

Tam jsme se dostali z letiště a čekali jsme na bus, který nás měl dovézt do kempu. Tož suprový Americký žlutý školní autobus jak ze Simpsonovích a ještě lepší 70 letej řidič, který nám u jízdy vyprávěl nějaký "hlody". Takže cesta byl další zážitek. Silnice široký pro auta široký jak v česku dálnice, ale překvapení bylo, že hned za NY jsme jeli vlastně docela "hlubokou" přírodou. Vpravo les, vlevo les, všude krásný zelený lesy, to bylo překvápko. Po asi hodině a půl jsme dorazili konečně do kempu a šli jsme se vybalovat.

Krása kempu - "lake" a příroda :)7.9.2015 - Článek část 04

Tak jak jsem plánoval psát blog každý týden, po prvním psaním jsem to opustil, jelikož jsem neměl vůbec čas a chuť strávit za počítačem čas psaním, když jsem užíval v kempu, buď jsem makal, dělal nějaký opičárny v kempu - různý hry anebo tvrdě trénoval v krutým horku :D

Takže možná až přiletím domů tak dopíšu nějaký kratší text o celým pobytu v kempu a cestování po kempu anebo se na to vyprdnu. Nicméně dnes jsem poslední den v kempu a zítra jedu na týden do NY :) Konečněěěěěě, a za týden zpět v ČR a šup každý týden nějaký závody! Už se těším jako malý.

Alespoň přiložím nějaká fota z USA, kdy jsem si to užíval, moc a moc :)

Tomáš9. 6. 2021

Nové poznatky o bylinách? (byliny #06)

Konečně jsem našel, něco co jsem hledal? Novinky ne jen z crossfitového tréninku

Tomáš16. 2. 2021

Motivace do 2021

Motivační video mého podání pro 2021

Tomáš18. 12. 2020

Rozhovor s Edou Kožušníkem

3 roky co jsem se s Edou neviděl, připravili jsme si pro Vás rozhovor :)

Tomáš1. 12. 2020

Crossfit, co to je a moje cesta

Jak jsem přišel ke Crossfitu a co to vlastně je :)

                                                                   --- PARTNEŘI ---


--- SPŘÁTELENÉ WEBY ---