Blog
Tomáš  10. 4. 2016

Bujanov 15,4km

Bujanov 15,4km

Před týdnem skoro v letním počasí v Linecu a tentokrát opět zpět do téměř zimního počasí. Celý den bylo asi 4-5 stupňů, sychravo, nebo lehký déšť. Ale my běháme za každého počasí a úsměv na tváři nám to rozhodně nezkazilo. Závod v Bujanově patří do závodů Jihočeského pohárů, ze kterého se snažíme odběhnout dost závodů, abychom měli bodíky do celkového hodnocení. Tento rok už byli v Jihočeském poháru závody dva, ty nám ale termínově nevyšli, takže tento závod byl konečně první, ze kterého jsme si odvezli nějaké bodíky do poháru.

 

V 11:10 jsme se vydali na trať 15,4km dlouhou. Trať jsem absolutně neznal a nezávisle jsem se ptal pár lidí co zvolit za boty, někdo říkal silničky někdo trailovky. No nechal jsem si silničky, ale měl jsem vzít spíš trailovky, první půlku by se mi s nimi určitě běželo líp. Přímo těžší terén na trati nebyl, ale vcelku velké louže, štěrk, zpěvné cesty, i hliněné, no o ty první půlku nebylo nouze. Výživné kopečky střídaly výživně seběhy a rovinek jsme si na trati moc neužili. V druhé půlce už přibylo poměrně hodně normální silnice a tak boty silničky nepřišli úplně vniveč. Nicméně vyběhnutím z lesů jsme se dočkali i docela pěkného protivětru, který nebyl úplně příjemný. Před cílem nás čekal asi nejhorší kilometr a půl (tipuju) dlouhý kopec, protivítr a docela to tuhlo. Pak už jen delší seběh a cíl.

 

Od začátku jsem to rozběhl na 4 místo, chvíli semnou běžel 5. závodník, ale povětšinu závodu už pak sám s vcelku bezpečným rozestupem od 5 závodníka. A za ním asi 2 minutová díra. 2 závodníci přede mnou furt nadohled, ale bohužel jen na dohled, "na doběh" to nebylo  :D. První "Čurda" si běžel to svoje, no, ten je jinde :)... Nakonec tedy 3. místo v kategorii, ale celkově až bramborové... Výsledný čas 59:55. Ségra doběhla v čase kolem 1:04:22 tuším a překonala o cca 1 minutu ženský traťový rekord a samozřejmě první žena, už zase klasikaaa... Celkově se nás na startu trati 15,4km sešlo pěkných 106 závodníků.

 

 Celkově závod pěkně organizovaný, příjemné vesnické prostředí, pohodička, v hospodě pěkné prostory na převlíkání a vyhlášení, no prostě jihočeská závodní pohoda :)... Příští týden v neděli další závod z Jihočeského poháru, ovšem tentokrát bude trochu jinak obsazený, jelikož závod má vcelku slušnou tradici a má připraveno "prizemoney" pro prvních 5 mužů a 3 ženy ve vcelku tučných sumách v porovnání s ostatními jihočeskými závody. 

 

Malá poznámka k mé spokojenosti, spíše nespokojenosti a výsledky z posledních dvou závodů :)

Jak už jsem v tréninkovém deníku psal... V Linecu i při tomto závodě nějaký utlumený výkon. Tepovka při závodu se ustálila na 174-175, kdežto vždy jsem závody běhával na 180-183, což je poměrně rozdíl... Po závodech i druhý den téměř bez únavy, snad menší únava než po tvrdším tréninku... Mám takový pocit, že jsem "překombinoval" můj předzávodní drink, s jimž jsem trochu poslední dobou experimentoval, a jakýmsi způsobem mě v závodech brzdí a nedovolí jít na hranici... No, fakt že to má jeden super efekt, rychlejší regenerace, žádná únava, ale pravděpodobně za cenu značně horšího výkonu :D... Tak příští týden v Hluboké na 25km se vrátím zase k verzi drinku 1.0, která byla osvědčená a uvidím jestli to je vážně tím :)

 

Dost výmluv, a nějaký foto z Bujanova :)

Tomáš9. 6. 2021

Nové poznatky o bylinách? (byliny #06)

Konečně jsem našel, něco co jsem hledal? Novinky ne jen z crossfitového tréninku

Tomáš16. 2. 2021

Motivace do 2021

Motivační video mého podání pro 2021

Tomáš18. 12. 2020

Rozhovor s Edou Kožušníkem

3 roky co jsem se s Edou neviděl, připravili jsme si pro Vás rozhovor :)

Tomáš1. 12. 2020

Crossfit, co to je a moje cesta

Jak jsem přišel ke Crossfitu a co to vlastně je :)

                                                                   --- PARTNEŘI ---


--- SPŘÁTELENÉ WEBY ---