Blog
TomášaTerka  25. 3. 2017

Bujanov 15,4km - 2017

Stejně jako minulý rok i letos jsme se vydali do jihočeské vesničky Bujanov, kde se každoročně koná krásný závod - Bujanovské koláčové běhy. Délka hlavní tratě měří 15,4 km. Bohužel stejně jako vloni, ani letos to tatíkovi nevyšlo a vyrazili jsme jenom v sestavě sourozeneckého dua (rodinné trio snad zase příště)! Cool

Ráno jsme seškrabávali námrazu z auta, ale i tak jsme doufali, že bude pěkné počasí. Nakonec sluníčko zabojovalo a teplota stoupla na příjemných cca 10°C, akorát profukoval docela studený a vlezlý vítr. Hlavní trať závodu je vedená dvěma krátkými okruhy kolem vesnice, a pak za Bujanov do lesů. Profil trati je dost kopcovitý (zvlášť v lese), probíhá se vesnicí Hněvanov a zpátky do Bujanova. Převýšení něco okolo 240 m na vzdálenosti 15,4 km. Prostě krásný závod jihočeskou přírodou. Innocent

TOM - Už delší dobu jsem měl Bujanov naplánovaný pouze jako tempový trénink a ani jsem si nebyl jistý, zda pojedem. Nakonec jsme jeli, závod jsem odběhl tréninkově a nenechal jsem se strhnout ostatníma chrtama, kteří to tam klasicky v čele závodu bombili Laughing Další měsíc nás čeká spoustu větších závodů. V ČR nejsem moc dlouho a tréninky taky nešly úplně podle představ, takže formu musím ladit postupně.

Takže jsem si závod zaběhl prostě na pohodu. No kecal bych, i tak to byla docela dřina, prostě jako tempový trénink. Celou dobu jsem běžel na pocit „tempáče“ a závod si tak náramně užil, trasa je perfektní a vždycky se tu rád proběhnu. Průměrný tepák jsem měl 169, závody běhám 180+, takže cíl splněn. Loni jsem závod běžel v čase 59:55 a dost se nadřel. Letos jsem doběhl v čase 1:03:44 (no tak hlavně že se to někam posouvá).Yell

Překvapilo mě, kolik běžců z okolí se na závodě objevilo, v hlavní kategorii nás startovalo 180 závodníků, to je pecka. Super pokec a atmosféra závodu nezklamala, no a Terka si to ještě pro sichr vyhrála a překonala loňský traťový rekord, který si tam loni zaběhla :)… Hlavně Tery, úplně na pohodu viď?! Cool

TERKA – Teprve během tohoto týdne jsme se s Tomem rozhodli, že na závod do Bujanova pojedeme. V dubnu máme v plánu účast na hodně závodech, na kterých nám záleží a ještě navíc tento víkend vypadl z naší běžecké sestavy taťka. Nakonec jsme si řekli, že do Bujanova vyrazíme hlavně za kamarády, popovídat si a závod si odběhnout jen jako „tempový trénink“.

Už před startem jsem oznámila, když sem byla dotazována, jestli pokořím loňský čas 1:04:17, že to nemám v plánu a že jdu závod jenom tréninkově. Vystartovala jsem v příjemném tempu, běželo se mi super, svítilo sluníčko, na lesních cestách bylo relativně sucho. Na 8 kilometru jsem při ohledu na hodinky zjistila, že mám průměrné tempo 4:05 min/km a rychle jsem si dala dohromady, že když trochu pohnu prdelí, tak svůj loňský rekord v pohodě pokořím.

A tak mi to nedalo a trochu jsem přidala. Laughing Druhou půlku závodu už jsem běžela celkem naplno, kecala bych, kdybych tvrdila, že ne. Doběhla jsem do cíle v čase 1:02:03. Za traťový rekord jsem vyhrála velký iontový nápoj, který se nám bude perfektně hodit (celému našemu týmu 11-12 běžců) na letošním květnovém závodě Vltava Run. Letošní ročník koláčových běhů jsem si moc užila, všichni byli úžasní.

Ať to běhá, ale hlavně na pohodu!!! Cool

TomášaTerka18. 8. 2018

Běh Reuter Run Boršov nad Vltavou 12,5km (2018)

Report z dalšího závodu jihočeského poháru konaného 11.8.2018 kam jsme se vydali v rodinném triu