Blog
Tomáš  19. 4. 2017

Bostonský maraton 2017

Bostonský maraton 2017

Jelikož na českých běžeckých webech nejsou zatím moc často novinky a zprávy z běžeckého světa, rozhodl jsem se, že občas nějaký zajímavý zkusím sepsat.

17.4.2017 se běžel v USA v Bostnu velmi známý a vyhlášený maraton, jako každý rok - Bostonský maraton! Letos již 121. ročník. My jsme měli v pondělí velikonoce a stát (Massachusetts), ve kterým leží Boston, měl tuším nějaký svátek vlastenců  Laughing . A tak pořádají jejich nejvyhlášenější maraton v Bostnu.

Kapacita toho závodu je neuvěřitelných 30.000 běžců, to je ještě sakra větší než ten náš velký Pražský půlmaraton či maraton.  Cool  Bostonský maraton je velmi rychlý, není to totiž okruh, ale běží se z bodu A do bodu B (Bostnu). Proto nejsou ani jeho časy uznávané, pokud padne například světový rekord. Trať má větší klesání než stoupání, jak i na mapce můžete vidět. Stále je to však trasa o celých 42,195 m. Na mapě níže můžete tedy vidět jaká je trasa a profil maratonu v Bostnu. Geofreyy Mutai na této trati drží rekord z roku 2011 v čase 2:03:02. Letos se však na start nikdo takto rychlý nepostavil. Bostonský maraton běhá hodně známých amerických tváří, celebrity, hráči NFL apod. V elitě se letos utkali keňští běžci s velmi kvalitním americkým maratoncem Galenem Ruppem a Japoncem Osakou Suguru. Galen Rupp běžel i nedávno Pražský Sportisimo půlmaraton, tvrdil jako rozehřátí před Bostonským maratonem. Pravdu asi klál, Bostonský maraton doběhl na 2. místě v čase 2:09:58 a předběhl ho pouze keňský běžec Geoffrey Kirui v čase 2:09:37. Třetí skončil Japonec s časem 2:10:28. Další příčky obsadili Keňani, někteří však běhají za stát USA, ale určitě se tam nenarodili  Laughing
 
Z žen vyhrála v čase 2:21:52 Keňanka - Edna Kiplagat.Takto vypadá atmosféra Bostonského maratonu. A ještě nějaká zajímavost z letošního ročníku? Pokud by jste běželi, mohli jste na trati potkat například grandiózního "cavemana", který běžel celý závod bosí a téměř nahý. Tomáš Zahálka má světovou konkurenci, jen doladit to opálení!  Laughing

Doběhl v úctyhodném čase 3:40:43, podívejme se na toho krasavce -> 

Glen Raines Barefoot Caveman Runner

Třeba se na start tohoto maratonu postavíme někdy i my s Terkou!  Innocent  Ať to běhá! A na závěr ještě jedno husté video z letošního maratonu v Bostnu.

Tomáš9. 6. 2021

Nové poznatky o bylinách? (byliny #06)

Konečně jsem našel, něco co jsem hledal? Novinky ne jen z crossfitového tréninku

Tomáš16. 2. 2021

Motivace do 2021

Motivační video mého podání pro 2021

Tomáš18. 12. 2020

Rozhovor s Edou Kožušníkem

3 roky co jsem se s Edou neviděl, připravili jsme si pro Vás rozhovor :)

Tomáš1. 12. 2020

Crossfit, co to je a moje cesta

Jak jsem přišel ke Crossfitu a co to vlastně je :)

                                                                   --- PARTNEŘI ---


--- SPŘÁTELENÉ WEBY ---