Blog
TomášaTerka  20. 10. 2017

Běžecké soustředění - Harrachov (2017)

Běžecké soustředění - Harrachov (2017)

Závodů jsme měli poslední dobou až dost, a tak jsme se rozhodli, že si s Terkou uděláme kratší odpočinkové soustředění v českých horách. Něco na odreagování, nasátí čerstvého horského vzduchu, prostě trochu změny.

Během září jsme zabookovali pobyt v Harrachově. Na slevovém portálu jsme chytli pěknou nabídku. Byla sice docela drahá, ale ne vzhledem k tomu co obnášela - all inclusive se vším všudy v krásném a luxusním hotýlku, sauna na pokoji, dobré jídlo…Tak jsme to vzali. Na soustředění se k nám přidal ještě kamarád Zdéňa, kterého já (Tom) posledních pár měsíců trénuji.

A tak jsme se v neděli 15. 10. 2017 “sjeli” u hotelu Friuli v Harrachově. V Harrachově jsou lyžařské skokanské můstky a běhá se tu také známý Red bull 400 – závod o délce 400 m, který má v kritickém bodě sklon 37 stupňů. I to byl jeden z důvodu, proč jsme vybrali Harrachov. Chtěli jsme si jen tak ze srandy vyzkoušet vyběhnout tento můstek.

Žádný dlouhý report ze soustředění psát nebudeme. Byly to parádní tři dny a všichni tři budeme mít suprové vzpomínky na celý život. Innocent

Každému určitě můžeme doporučit toto místo včetně hotelu Fruili, kde je velmi pozitivní, ochotný a sympatický personál. Výborné jídlo, pití (čaje), bohaté snídaně, pokoje se saunou a další. Prostě všechno, co si můžete přát.V Harachově jsme byli od neděle odpoledne do středy dopoledne. První den jsme se krátce vyklusali a začali poznávat okolí. V pondělí jsme si dali dopolední běh - nechali jsme se vyvézt lanovkou na Čertovu horu a sbíhali lesními cestičkami dolů. Odpoledne jsme okolí prozkoumali na kolech, které nám v rámci all inclusive vypůjčili přímo v hotelu. “Bajky” to byly dobrý, akorát nás, kteří nejezdíme moc často na kole, pak trochu bolel zadek. Viď Zdéňo?!  Laughing Na závěr naší vyjížďky jsme zajeli k místní bobové dráze. V rámci all inclusive v hotelu jsme dostali volné jízdenky na místní bobovou dráhu. Nikdo z nás tří ještě tuto adrenalinovou atrakci nikdy nevyzkoušel, takže to pro nás bylo „vzrůšo“. Cool Jízdu jsme všichni přežili bez trvalých následků a moc se nám líbila. 

V úterý jsme měli v plánu dvoufázový běžecký trénink - kopce dopoledne a výklus odpoledne. No a na závěr dopoledního tréninku jsme si vyzkoušeli vyběhnout také zmiňovaný můstek (viz video níže).Laughing Ve středu už jen raní pohodový klus, snídaně a domů.

Každý den jsme si rozehřáli na pokoji soukromou saunu, pořádně se protahovali, odpočívali, večer koukali na filmy a užívali si pohodové soustředění. V okolí Harrachova jsou krásná místa, Mumlavské vodopády, průzračné řeky, sjezdovky a horské lesy. Na celý pobyt nám vyšlo úplně nejbrutálnější počasí. Celou dobu jasno a během dne teploty přes 20°C. Po obědě jsme se opalovali a sluníčko pálilo jako v létě. Co víc si v druhé polovině října přát. Innocent

Teď odběhneme dva závody z Jihočeského běžeckého poháru a hurá ještě do většího tepla - do Egypta, kde si pro změnu dáme na celý týden úplný oraz od běhu. Ať chceme nebo ne, budeme týden na širém moři, na malé potápěčské lodi. Týden si zaběháme tak jedině pod vodou, takže ideální odpočinek před zimní běžeckou přípravou. Cool

Hoj,
Terka a Tom


TomášaTerka30. 11. 2020

Co se událo v roce 2020?

Kam nás nohy zavedli a jak se nám změnil život v roce 2020

TomášaTerka21. 7. 2019

Sezi Run 2019

Po delší době opět zpět! Report z 12 km SeziRunu 13.7.2019!

TomášaTerka25. 1. 2019

T1 maraton štafety (2019)

Zase po nějaké době report, první letošní závod, kterého jsme se zúčastnili - jako štafetový tým

TomášaTerka4. 11. 2018

Půlmaraton Velešín (2018)

Report z nedělního svátečního půlmaratonu ve Velešíně

                                                                   --- PARTNEŘI ---


--- SPŘÁTELENÉ WEBY ---