Blog
TomášaTerka  27. 9. 2016

Benefiční běh Svatojánský kopeček 9,6km

Benefiční běh Svatojánský kopeček 9,6km

Tento víkend, jako už téměř pravidelně, jsme společně v sestavě Terka, Tom a náš taťka vyrazili na běžecký závod. Tentokrát jsme si nemohli nechat ujít první ročník benefičního běhu pro Centrum BAZALKA.

V neděli 25. 9. 2016 jsme ráno v 8 hodin nasedli do auta a ujížděli směr obec Svatý Jan nad Malší (vesnička poblíž Velešína). Závod byl organizován místními sourozenci Kubou a Matějem Smržovými a Martinem Gazdou (Mahony) ve spolupráci s obcí Svatý Jan nad Malší.

Co náš čekalo? Krásný závod vedený převážně terénem a přírodou v okolí vesnice Svatý Jan. Trasa dlouhá 4,8 km (1 okruh) nebo 9,6 km (2 okruhy) byla připravená jak pro běžce, tak pro chodce s holemi. Celé startovné bylo určeno pro děti s postižením z Centra BAZALKA. To, že jsme naší účastí v závodě navíc mohli přispět na dobrou věc, nám udělalo radost a běželo nám to ještě s větší chutí.

Po našem příjezdu na návsi už vládla předzávodní atmosféra. Vše bylo v přípravách a závodníci se pomalu registrovali ve vybraných disciplínách. My jsme si také vyčekali řadu u registrace a byla nám přidělena startovní čísla na trať dlouhou 9,6 km. Jako dárek jsme k registraci dostali několik výrobků značky extrifit, které určitě mnoho běžců potěšili.

Překvapilo nás příjemné počasí (babí léto), takže jsme mohli pohodlně obléknout jen běžecké kraťasy a tílko. Po zahřátí, abecedě a několika krátkých rovinkách jsme se postupně začali řadit na startovní čáře.

Společný start závodu ve všech disciplínách byl plánován na 11 hodinu. Po výstřelu se najednou na trať závodu vyřítilo celkem 187 závodníků (úžasný počet na 1. ročník). Trasa závodu byla bezvadně značená a nehrozilo, že by někdo zabloudil. Také celá organizace závodu proběhla bez nejmenších problémů, klobouk dolů pořadatelům!

TERKA- Tento závod jsem pojala jako tempový trénink v rámci našich společných tréninků s bráchou, které si poledních několik týdnů plánujeme a snažíme se dodržovat. Poslední trénink na dráze jsme měli ve čtvrtek, kdy jsem se zrovna moc nešetřila, a tak jsem nevěděla, jak na tom v neděli budu se sílou v nohách. Věděla jsem, že se bude jednat o trailový závod s několika krátkými, ale prudšími kopci (stoupání necelých 200 m na 9,6 km).


První okruh se mi běželo celkem dobře, držela jsem se v těsném závěsu za bráchou, celkově jako čtvrtý závodník. Ke konci prvního okruhu mě překvapily dvě celkem prudké stoupání, kde jsem začala pociťovat zatuhlé lýtka. Trochu jsem zpomalila a nechala si bráchu zmizet z dohledu.

Ve druhé kole se s každým mírnějším stoupáním hromadila únava v nohách, kterým se čím dál méně chtělo udržovat rychlost. Po rovinatých lesních cestách a při seběhách to ještě šlo, ale jak se objevil kopeček, musela jsem zpomalit. Nakonec jsem se v druhém kole nechala předběhnout dvěma běžci a doběhla celkově na 6. místě.

Můj finish time podle hodinek byl 41:22 na trase dlouhé 9,64 km. Sice jsem si odvezla na krku krásnou zlatou medaili, ale můj výkon byl vážně slabota! Brácha běžel o dost líp. Budu tento závod brát jako trénink (celkem ušel) a špatný čas jako motivaci pro příští rok, abych se mohla opět postavit na start a svůj letošní čas s přehledem pokořit.

Závod byl parádní, jak se dalo čekat a hlavně jsem byla ráda, že jsem se mohla zase potkat se svými kamarády a bezvadnými běžci. Díky všem!

TOM - Jak už Terka napsala, tento závod jsem nám naplánoval jako tempový trénink s kopcemi. Vystartoval jsem volně a celé první kolo si držel tep jen lehce nad 170. Trasa byla krásná, moc se mi líbili delší rovné pasáže v lese, kde se dalo pěkně "tancovat" mezi kořeny.

Po prvním kole, když doběhli všichni, kteří běželi pouze jedno kolo, jsem zjistil, že jsem celkově na 3. pozici. To jsem předtím netušil, tak jsem v druhém kole na chvíli trochu zabral a udělal si bezpečný náskok. Poté už jsem opět přešel do trošičku volnější tempa a udržel si 3. pozici, která stačila dokonce na 1. místo v kategorii. Průměrný tep z celého závodu jsem měl podle sporttestru kolem 174, což si myslím, že by mé tělo nemělo moc unavit, když normálně běhám celý půlmaraton přes 180. Cilový čas jsem měl podle sporttestru okolo 40:25.

Ve středu jedeme do Vodňan, kde zkusím jít o něco víc naplno, ale opět bych se nechtěl moc vyšťavit, abych mohl trénovat podle plánu.

Závod byl moc krásný, trasu jsem si zamiloval a určitě se příští rok vrátíme.TomášaTerka30. 11. 2020

Co se událo v roce 2020?

Kam nás nohy zavedli a jak se nám změnil život v roce 2020

TomášaTerka21. 7. 2019

Sezi Run 2019

Po delší době opět zpět! Report z 12 km SeziRunu 13.7.2019!

TomášaTerka25. 1. 2019

T1 maraton štafety (2019)

Zase po nějaké době report, první letošní závod, kterého jsme se zúčastnili - jako štafetový tým

TomášaTerka4. 11. 2018

Půlmaraton Velešín (2018)

Report z nedělního svátečního půlmaratonu ve Velešíně

                                                                   --- PARTNEŘI ---


--- SPŘÁTELENÉ WEBY ---