Blog
TomášaTerka  6. 8. 2016

Běh Zlatá stezka 15km

Běh Zlatá stezka 15km

V sobotu 6.8.2016 jsme se rozhodli vyrazit na pro nás celkem vzdálený závod do Stožce, až k hranicím Česka s Německem. Cesta nám trvala něco přes 2 hodiny, ale na místo prezentace jsme dorazili úplně v ideálním čase 10:45. Start byl plánovaný přesně na 12 hodinu. Z Kamenice jsme vyrazili v klasickém rodinném triu společně s tatíkem. 

Závod měl v předešlých ročnících sice menší účast a je poměrně malý, ale zato je krásný, dobře organizovaný a byli jsme rádi, že jsme vyrazili právě na tento závod. Potkali jsme spousty nových super lidí, pokecali a proběhli se v krásné šumavské přírodě.
Závod odstartoval v plánovaný čas a my se vydali na cca 15km dlouhou trať. Prvních pět kilometrů se víceméně jen stoupalo až jsme na pátém kilometru dorazili na Krásnou horu, která má 912 m.n.m. Zbytek tratě byl vlnitý, běželo se přes hranice do Německa a pak zase zpět do Česka. Sporttestry nám ukázali stoupání celkem cca 250m, sestup totéž. Na krásu a rozmanitost celé trasy se můžete těšit ve videu, které já (Tom) brzy sestříhám.

TOM - Já jsem klasicky nasadil kamerku a vyrazil mírným tempem. Jelikož tento závod nebyl tak silně obsazený, tempo mi prvních pár kilometrů stačilo, abych se i s Terkou udržel ve vedoucí skupince. Nicméně má příšerná forma se rychle projevila a já už pak jen tuhnul a v druhé půli už jsem zvolnil a netlačil to moc nadoraz. Mezi závodníky vepředu byli vcelku velké rozestupy, tak jsem si pouze hlídal své místo, na které jsem se propadl. Terka běžela super a dnes mi nadělila pár minut. Běžel jsem v čase kolem 1 hodiny a 4 minut a obsadil jsem 3. místo ve své kategorii, celkově asi 7., oficiální výsledky zatím nemáme.

TERKA - Na startu jsem plánovala vyrazit společně s bráchou, protože mi oznámil, že plánuje běžet nejprve volnějším tempem. Po odstartování jsem se zařadila do vedoucí skupinky, po boku s bráchou. Zvolna jsme stoupali cca 5 kilometrů, tempo mi vyhovovalo. S prvním rovinatějším úsekem se mi vedoucí skupinka 3 běžců začala vzdalovat. Pokračovala jsem ve stoupání společně s "funícím" bráchou a před námi s běžeckým kolegou Danem. Na úseku s mírným klesáním sem začala předbíhat bráchu, to mě trochu překvapilo, ale zdatně jsem se držela Dana. Ve stejné sestavě jsme doběhli i do cíle, jen na 14 kilometru se ještě z pozadí vyřítil neznámý běžec a mě i Dana s přehledem předběhl. Cílovou rovinku jsem si užila, stejně jako celý krásný závod. Moc mě dnešní Zlatá stezka i celá atmosféra závodu bavila. Po závodě z minulého víkendu v Černovicích, který byl můj propadák, jsem se zase cítila v pohodě. Doběhla jsem v čase 1:01:25 (podle mých hodinek) a obsadila 1. místo v ženách celkem i v kategorii, celkové umístění cca 6. místo (uvidíme ve výsledcích).

A největším překvapením byl tatík, který se dnes taktéž umístil na bedně a obsadil 3. místo v kategorii. 

Za týden už v Boršově, moc se těšíme! Na závěr pár fotek z dnešního závodu.

Běhu a zdraví ZDAR! 
Tom a Terka
S novými běžeckými přáteli, díky za pokec, jste super

TomášaTerka4. 11. 2018

Půlmaraton Velešín (2018)

Report z nedělního svátečního půlmaratonu ve Velešíně

TomášaTerka18. 8. 2018

Běh Reuter Run Boršov nad Vltavou 12,5km (2018)

Report z dalšího závodu jihočeského poháru konaného 11.8.2018 kam jsme se vydali v rodinném triu

TomášaTerka23. 7. 2018

Nusa Penida - Indonésie, potápění

Sestříhané videjko z potápěcí dovolené na Nusa Penidě

TomášaTerka14. 7. 2018

Půlmaraton Jindřichův Hradec (2018)

Reportáž z třetího ročníku Jindřichohradeckého půlmaratonu koneného 23.6.2018

                                                                   --- PARTNEŘI ---


--- SPŘÁTELENÉ WEBY ---