Blog
Tomáš  24. 8. 2017

Běh, tělo, mysl

Běh, tělo, mysl

Jelikož se nyní plavím 34 hodin trajektem, nemám tu skoro internet a nedá se tu moc sportovat, mám chvilku času sepsat nějaký další článek. Přemýšlel jsem o čem bych tak psal, když se plavím po moři. Tentokrát to nebude článek, ve kterým bych se vám snažil předat nějaké informace o tréninku, napíšu jen tak pár řádků, trochu filozoficky, o běhu, o životě, co mě zrovna napadne Laughing


Když jsem začal běhat, běhal jsem jen tak, nijak jsem nad během nepřemýšlel. Teď o všem přemýšlím, možná až moc ?! Cool 

Mozek je pozoruhodný, veškeré chyby, co jsme kdy udělali, si tělo zapamatuje, zapíše je úplně stejně, jako když dáváte auto v servisu na kontrolu. Díky tomu se z chyb můžeme učit, posouvat se a zdokonalovat. Ten, kdo nepřemýšlí, proč se zranil, kde udělal chybu, proč danou věc udělal špatně, je jen hlupák, co nazývá nehodu náhodou.

Sám o všem často přemýšlím, snažím se vše zdokonalit a zlepšovat se ve všech aspektech. Spousta lidí sportuje jen mechanicky. "To, co vidíte v reálu, je jen iluze." 

„Voda je schopná přizpůsobit se všem nádobám, umí být tvrdá jako beton nebo jemná jako samet, záleží jen na vás, jak s ní naložíte," (Bruce Lee). Každopádně běh mě naučil pochopit, proč jsem na světě. Naučil jsem se zvládat porážky, ale stejně tak si užít i radost.

Je důležité, jak umíte pracovat se svým mozkem. Někdy si člověk připadá unavený a přitom pracujete jen s malým procentem možností. Snažil jsem se v tomhle směru posunout a pak jsem našel sílu trénovat, pracovat a dělat něco užitečného dalších spousty hodin každý den. Zdaleka jsem však nevyčerpal možnosti, posouvat se dá vždy, je jen na vás jakým směrem to bude Cool

Každý má svůj osud ve svých rukách! 

Tomáš9. 6. 2021

Nové poznatky o bylinách? (byliny #06)

Konečně jsem našel, něco co jsem hledal? Novinky ne jen z crossfitového tréninku

Tomáš16. 2. 2021

Motivace do 2021

Motivační video mého podání pro 2021

Tomáš18. 12. 2020

Rozhovor s Edou Kožušníkem

3 roky co jsem se s Edou neviděl, připravili jsme si pro Vás rozhovor :)

Tomáš1. 12. 2020

Crossfit, co to je a moje cesta

Jak jsem přišel ke Crossfitu a co to vlastně je :)

                                                                   --- PARTNEŘI ---


--- SPŘÁTELENÉ WEBY ---