Blog
Tomáš  24. 8. 2017

Běh, tělo, mysl

Běh, tělo, mysl

Jelikož se nyní plavím 34 hodin trajektem, nemám tu skoro internet a nedá se tu moc sportovat, mám chvilku času sepsat nějaký další článek. Přemýšlel jsem o čem bych tak psal, když se plavím po moři. Tentokrát to nebude článek, ve kterým bych se vám snažil předat nějaké informace o tréninku, napíšu jen tak pár řádků, trochu filozoficky, o běhu, o životě, co mě zrovna napadne Laughing


Když jsem začal běhat, běhal jsem jen tak, nijak jsem nad během nepřemýšlel. Teď o všem přemýšlím, možná až moc ?! Cool 

Mozek je pozoruhodný, veškeré chyby, co jsme kdy udělali, si tělo zapamatuje, zapíše je úplně stejně, jako když dáváte auto v servisu na kontrolu. Díky tomu se z chyb můžeme učit, posouvat se a zdokonalovat. Ten, kdo nepřemýšlí, proč se zranil, kde udělal chybu, proč danou věc udělal špatně, je jen hlupák, co nazývá nehodu náhodou.

Sám o všem často přemýšlím, snažím se vše zdokonalit a zlepšovat se ve všech aspektech. Spousta lidí sportuje jen mechanicky. "To, co vidíte v reálu, je jen iluze." 

„Voda je schopná přizpůsobit se všem nádobám, umí být tvrdá jako beton nebo jemná jako samet, záleží jen na vás, jak s ní naložíte," (Bruce Lee). Každopádně běh mě naučil pochopit, proč jsem na světě. Naučil jsem se zvládat porážky, ale stejně tak si užít i radost.

Je důležité, jak umíte pracovat se svým mozkem. Někdy si člověk připadá unavený a přitom pracujete jen s malým procentem možností. Snažil jsem se v tomhle směru posunout a pak jsem našel sílu trénovat, pracovat a dělat něco užitečného dalších spousty hodin každý den. Zdaleka jsem však nevyčerpal možnosti, posouvat se dá vždy, je jen na vás jakým směrem to bude Cool

Každý má svůj osud ve svých rukách! 

Tomáš14. 9. 2018

Měsíc v USA, kam mě nohy zavedli?

Reportáž z mého cestování v USA, kde všude jsem se proběhl?

Tomáš17. 8. 2018

Deník - Červenec (2018)

Muj stručný tréninkový deník za Červenec 2018

Tomáš31. 7. 2018

Deník - Červen (2018)

Muj stručný tréninkový deník za Červen 2018

Tomáš5. 6. 2018

Deník - přelom Květen / Červen (`18)

Muj tréninkový deník za období 28.5.-3.6.2018

                                                                   --- PARTNEŘI ---


--- SPŘÁTELENÉ WEBY ---