Blog
Tomáš  30. 4. 2016

Běh s Poutníkem Pelhřimov 10km

Běh s Poutníkem Pelhřimov 10km

Tatík a ségra zrovna vyjeli na menší dovolenku a tak jsem si na téměř domácí závod v nedalekém Pelhřimově vyjel v pátek na podvečír sám. Momentálně se snažím a chci naběhat trochu větší kilometráž v tréninku, tak jsem si závod dal spíše jen jako tempový trénink bez většího odpočinku. Od Dehtářské desítky, která se běžela 6 dní před tento závodem už jsem natočil něco kolem 70-80km, no a taky to bylo docela znát.

 

Počasí se konečně po "aprílovém" týdnu trochu umoudřilo a na závod jsme měli opět příjemných 13 stupňů a sluníčko. Závod je jeden ze závodů Běžce Vysočiny a i proto se ve startovním poli objevilo vcelku dost rychlých borců. Naštěstí pro dnes jsem měl kategorii 20-30let, a většina těchto borců co běhají pohár Vysočiny už jsou běžci zkušenější a řadí se do jiných věkových kategorií :).

 

Start a cíl je klasicky v sadech v Pelhřimově u domova důchodců. Běželi se 4 kolečka, začátek stromovkou, pak nás vedli trošku jinudy než běžně, kvůli části na silnici, která se opravovala, takže jsme si vyběhli moc výživný "trailovej" kopeček, který sebral nějaké síly, ale jinak trať jako vždy. Dohromady by měl dávat závod něco kolem 10,16km, ale mám pocit, že nikdo netuší, a garminy se mi docela ztrácely se signálem, takže těžko říct kolik to mělo, ale asi kolem 10km.

 

První kolo jsem rozběhl tak normálně, pocitově docela v klidu, a na konci kola mi hlásili tuším kolem 9:10, což by ve výsledku dalo pěkných 36:40, přičemž desítka to byla docela kopcovitá. Ale už ve druhém kole při stoupání jsem začal pociťovat, že je to z plného tréninku a síly v nohách není tolik jako když to ladím, a postupně už jsem jen zpomaloval. Jaký si to uděláš, takový to máš! :D.Bez odpočinku jsem se tedy moc nevymáčkl, ale tak jsem to chtěl. Výsledný čas 38:16, nicméně na garminkách jsem měl kolem 38:30, mám takový pocit, že to možná někdo začal stopovat trošičku později, takže děkujeme za lepší časy. 2.místo v kategorii A, a celkově jsme to raději nepočítal...

 

Za týden a půl pak už dráha, na kterou si dám asi jeden den odpočinku navíc, tzn. dva volnější dny před., abych se trochu vymáčkl a mohl si porovnat výsledek s loňskem. Po dráze už jen dva volnější dny klusání a o víkendu Vltava Run, kde si zaběhnu tři úseky, dohromady v délce kolem 30km, bude sranda :)

 

Seruus.:)

Tomáš14. 9. 2018

Měsíc v USA, kam mě nohy zavedli?

Reportáž z mého cestování v USA, kde všude jsem se proběhl?

Tomáš17. 8. 2018

Deník - Červenec (2018)

Muj stručný tréninkový deník za Červenec 2018

Tomáš31. 7. 2018

Deník - Červen (2018)

Muj stručný tréninkový deník za Červen 2018

Tomáš5. 6. 2018

Deník - přelom Květen / Červen (`18)

Muj tréninkový deník za období 28.5.-3.6.2018

                                                                   --- PARTNEŘI ---


--- SPŘÁTELENÉ WEBY ---