Blog
TomášaTerka  28. 5. 2017

Běh pro Úsměv Pelhřimov 10km (2017)

Běh pro Úsměv Pelhřimov 10km (2017)

V sobotu 27. 5. 2017 jsme se neflákali doma a kolem 10.30 hodiny jsme vyrazili na 4. ročník závodu Běh pro úsměv. Závod se každoročně koná v Pelhřimově, pouhých 20 km od našeho bydliště Kamenice nad Lipou. Tento závod vznikl jako charitativní projekt na podporu Nadačního fondu Julinka bojujícího proti dětské obezitě. Jelikož na závod dorazili i naši kamarádi běžci, mohli jsme se těšit, že se s nimi na startu závodu pozdravíme a popovídáme včetně našeho kamaráda a zároveň komentátora části této akce Ondry Havlíka (EN.DRUa).

Trasa závodu je 2 x 5 km dlouhý okruh, vedený z Masarykova náměstí přes park směrem na vesnici Radětín, kde byla na louce otočka, která trasu obracela zpět směrem k náměstí. Celé 2 okruhy tvořily 10 kilometrovou trať s převýšením kolem 150 m. Před závodem jsme se rozklusali po směru závodu a zpět asi 3 km a těsně před startem jsme si dali několik krátkých rovinek. Na start, plánovaný na 12.30, jsme se dostavili přibližně pět minut předem. Počasí nám přálo, krásných 25°C s jasnou oblohou bylo ale pro některé závodníky až příliš teplé k podání kvalitního běžeckého výkonu. Smile Report z loňského ročníku Běhu pro úsmev.

 

TERKA - Závod v Pelhřimově jsem brala jako pohodové sobotní dopoledne se závodem jako „tempovým tréninkem“ v rámci přípravy na půlmaraton v Českých Budějovicích. Naštěstí jsme na závod vyráželi až po desáté hodině, takže jsem se mohla i trochu víc vyspat po celkem náročném pracovním týdnu. Vyšlo nám krásné počasí, pro mě ideální teplota. 

Po vyběhnutí jsem se zařadila v dohledu za vedoucí skupinku 5 běžců v čele s Tomem. Ani jsem nekoukala na hodinky, běžela jsem na pocit. Po prvním okruhu dlouhém 5 km jsem probíhala přes náměstí s časomírou, která mi při probíhání do druhého kola ukazovala 19:01. Na celkem členitý povrch a docela velké převýšení jsem první část závodu odběhla dost rychle, proto jsem předpokládala, že v druhém kole dost zpomalím. Naštěstí jsem se i během 2. kola cítila celkem v pohodě a dokázala jsem ještě udržet slušné tempo. Probojovala jsem se celkově na 4. místo a doběhla do cíle v čase 39:04.

Ani to moc nebolelo! Závod jsem si užila a s výkonem jsem celkem spokojená. Mezi ženami jsem si odvezla 1. místo, stejně jako Tom mezi muži. Jen aby se takhle pěkně běželo ještě příští týden v Budějovicích. Po doběhnutí jsem ještě povzbuzovala další závodníky dobíhající do cíle. Pak jsme se společně vyklusali a s bráchou a taťkou zašli na dobrý oběd.

Prostě další fajnová sobota. Cool Těším se zase příští rok!

 

TOM - Dneska se mi běželo na pohodu, byl to prostě fajn závod, jak napsala Terka. Nečekal jsem, že by přijela nějak moc extra velká konkurence a po okouknutí startovního pole jsem se měl nahnáno akorát z Martina Heřmánka Laughing. Samozřejmě vždycky si ještě říkám, kdo další koho neznám překvapí. 


S Martinem a ještě dvěma dalšími běžci jsme to rozběhli v tempu kolem 3:40, Terka kousíček za námi. Jak přišli první kopečky, kluci už začli mít menší odstup, akorát Martin se držel stále semnou. V druhé půlce prvního kola jsem si začal dělat náskok i nad Martinem a ten už se pomalu, ale jistě zvětšoval. Martin běžel nedávno pražský maraton, předtím ve Vídni maraton za 2:48. No nedivím se, že neměl tolik síly v nohách, aby dal čas jako loni.

Po prvním kole jsem měl dostatečný náskok, zhruba tak půl minuty a druhé kolo už jsem nemusel moc tlačit na pilu. První kolo jsem probíhal v čase 18:09, druhé volněji za 19:24. Cílový čas 37:34 na trati s převýšením 150m. Trať však neměla asi celých 10km, pravděpodobně podle garminů něco kolem 9,8km.

Na trati byla obrátka kolem pomyslného kužele, na každém kole výživné 2 trailové kopce + 2 táhlejší kopce na asfaltu a mnoho začátek. Na náměstí pak nepříjemné velké dlaždice, po kterých se taky neběžlo moc dobře. Takže žádná desítka na rekordy, trať však moc hezká Cool

Oproti loňskému výkonu jsem se zlepšil skoro o minutu a půl, a letos to byl spíš tvrdší tempový trénink. Takže spokojenost.

Dnes (v neděli) odjíždím na dva týdny pracovně, na půlmaraton v ČB se snad otočím. Bude to však po náročném pracovním týdnu s minimem tréninku a už to nebude ta krásná vyladěnost, takže od toho moc neočekávám. Zdáj Innocent

TomášaTerka30. 11. 2020

Co se událo v roce 2020?

Kam nás nohy zavedli a jak se nám změnil život v roce 2020

TomášaTerka21. 7. 2019

Sezi Run 2019

Po delší době opět zpět! Report z 12 km SeziRunu 13.7.2019!

TomášaTerka25. 1. 2019

T1 maraton štafety (2019)

Zase po nějaké době report, první letošní závod, kterého jsme se zúčastnili - jako štafetový tým

TomášaTerka4. 11. 2018

Půlmaraton Velešín (2018)

Report z nedělního svátečního půlmaratonu ve Velešíně

                                                                   --- PARTNEŘI ---


--- SPŘÁTELENÉ WEBY ---