Blog
TomášaTerka  31. 7. 2016

Běh okolo sv. Anny 7,6km

Běh okolo sv. Anny 7,6km

 

V neděli 31.7.2016 jsme se společně s bráchou Tomem vydali na závod s názvem Běh okolo Svaté Anny. Závod se konal v Černovicích, které jsou jenom 13 km od našeho bydliště Kamenice. Tento závod je součástí Jihočeského běžeckého poháru, a proto jsme se mohli těšit, že na startu potkáme spoustu známých běžců a současně mnoho našich dobrých kamarádů.

Trasa závodu je 7,6 km dlouhá, vedená celá členitým terénem s převýšením kolem 100m. Před závodem jsme se společně s dalšími běžci rozklusali po směru trati a zpět asi 3 km a těsně před startem jsme si dali několik krátkých rovinek v tempu. Na start, plánovaný na 10 hodinu, jsme se dostavili přibližně deset minut předem, kde nám organizátoři podrobně popsali, co nás na trati čeká. Závodu se letos zúčastnilo 115 nadšených závodníků.

TERKA- Na tento závod jsem se těšila hlavně protože, jsem věděla, že se zase uvidím s mnoha běžci, kteří se účastní závodů z Jihočeského běžeckého poháru. Od rána jsem si říkala, že dnešní závod pro mě bude nejspíš dřina. Měla jsem těžké nohy, moc jsem se nasnídala, bolely mě záda…a takhle bych si mohla stěžovat dál a dááál.Laughing

Po vyběhnutí jsem se snažila držet tempo, ale to mi začalo od 4 km závodu dělat dost velké potíže. Dýchala jsem těžce a začali mě předbíhat další závodníci. Stále jsem zpomalovala a při zpáteční cestě, po otočce u kostelíka Sv. Anny, jsem si připadala, že skoro už jdu. První půlku závodu jsem si ještě zvládla udržet 3. pozici mezi ženami, ale v druhé půlce závodu, jsem nedokázala obhájit už ani toto místo. Můj dnešní výkon fakt hrůza (4. místo mezi ženami, čas 33:47), stydím se. Tak snad příště už to poběží zase líp. Jinak závod byl krásný, všichni závodníci i organizátoři úžasní a atmosféra závodu plná běžecké dobré nálady. Těším se zase příští rok!

TOM - Já před 3 dny zkusil dva kratší výběhy a vypadá to, že bych se konečně mohl zbavit již 3 měsíčního trápení s bolestí v chodidle. Od Lipna jsem nešel žádný kloudný trénink, forma už jen klesala. Tak jsem to dnes pojal spíše tréninkově, i když zadýchal jsem se taky pořádně, ale tempo bylo snad horší než před 3 měsíci v tréninku obecné vytrvalosti (čas 33:17, 11.místo v kategorii). Tak jsem zase točil na kamerku a brzy na web přidám video ze závodu, doufám, že se bude líbit. Závod jsem si i bez výkonu pořádně užil, pokecal se spousty lidičkami a načerpal mnoho energie z atmosféry. Chodidlo po doběhu nebolelo, mohl jsem jít i dva kiláčky výklus s holkami. Víc k závodu asi není co dodat, to už bude na videu :)

Ahoj,
ať Vám to všem běhá, brzy na dalším závodě :) TomášaTerka30. 11. 2020

Co se událo v roce 2020?

Kam nás nohy zavedli a jak se nám změnil život v roce 2020

TomášaTerka21. 7. 2019

Sezi Run 2019

Po delší době opět zpět! Report z 12 km SeziRunu 13.7.2019!

TomášaTerka25. 1. 2019

T1 maraton štafety (2019)

Zase po nějaké době report, první letošní závod, kterého jsme se zúčastnili - jako štafetový tým

TomášaTerka4. 11. 2018

Půlmaraton Velešín (2018)

Report z nedělního svátečního půlmaratonu ve Velešíně

                                                                   --- PARTNEŘI ---


--- SPŘÁTELENÉ WEBY ---