Blog
Tomáš  8. 11. 2015

Běh kolem sokolského ostrova ČB - 8km

7.11. Sobotního rána jsme se vydali směr České Budějovice. Já, ségra, táta a kamarád jsme si to razili z Kamenice nad Lipou. Cestou jsme projížděli slušným "chcancem" tak to vypadalo, že to bude po dlouhý době závod v mokru. Ale nakonec jsme dojeli do ČB, kde to bylo potrhaný, nepršelo a stupně nakonec vylezli na nějakých 17-18 nad nulou, což je na listopad fakt "krutopřísný", takže nakonec počasí libový, až nám z toho bylo vedro.

Závod kolem Sokolského ostrova se pořádá jednou ročně, tento rok už to byl 13. ročník. Mnoho dětských kategorií, pak hlavní kategorie mužské, ženské a veteránské, každá běží rozdílně koleček kolem Sokoláku. Jeden okruh má cca 1 kilometr, přesně podle GPS asi 970m. Ženy museli zdolat jen 3 kola, mílaři a dorostenci taky 3 kola, veteráni a junioři koleček 5 a hlavní mužská "vytrvalecká" kategorie kroužila 8x. Všichni ale startovali dohromady v 10:45, takže na startu nás byla pěkná kupa, zatím netuším kolik, oficiální výsledky zatím nejsou.

Start byl pěkně přepálenej, aby jsme se dostali ze zácpy běžců museli jsme to i "my" vytrvalci vypálit s mílařemi pěkně dopředu. No prvních tak 300m jsme běželi tempem kolem 3:10 na km, aneb jak si v poklidu začít závod Laughing. Ale šel jsem taky s nima, jelikož možná je lepší to trochu ze začátku přepálit, nahnat si kyselinku do nohou, ale aspoň být ve předu a nekličkovat pak mezi desítky pomalejšími běžci., i když nevím, která taktika je lepší. První kolo asi v tempu 3:24, o pořadí jsem moc netušil kolikátej sem, jelikož těžko poznat kdo běží 3, 5 nebo 8 kol, takže jsem si pak šel prostě to svoje.

Další kola už byli pomalejší a pomalejší, jelikož rychlý start vzal za své. Trať byla víceméně úplně rovná a rychlá, takže nic dobrýho pro mě, já mám sílu spíš v kopcích. Po 3 kolech se pole trochu vyklidilo a tempo ustálilo, nicméně stejně jsem nevěděl kolikátej sem, ale tušil jsem že bych do 3. místa mohl být, tak jsem si držel tempo. Když doběhli i závodníci co běželi 5 kol, tak se to dost vyklidilo, věděl jsem, že jsem nakonec teda 2. Za mnou byla velká mezera a na prvního Pepu Soukupa už jsem měl velkou ztrátu, takže jsem to tak nějak doběhl v poklidu. Snažil jsem se nebýt moc línej a nemít hroznej čas. Celkově to vyšlo na tempo 3:37, takže kolem 36 min na desítku, no není to nejhorší, ale taky žádná sláva Smile Ségra doběhla 3., a tatík si udělal taky slušnej čas, určitě osobák na 5km.

Nicméně největší zážitek v závodu byla moje "tlama", kdy jsem se myslím 3. nebo 4. kolečko rozmázl pod mostkem, poslal jsem tam rybu na beton, dosekal si koleno, odřel prdel a ruce, ale hned jsem z toho pádu vletěl zpět do tempa 3:30, takže mě to ani nezdrželo Laughing Pár lidí se ohlídlo, někdo se zeptal jestli žiju a běželo se dál jakoby nic. Naštěstí všechno jen odřeniny a tak, na trénink by to nemělo mít žádný vliv. "Tlamy" umím házet precizně, už to byla tak možná 4-5. co jsem rozhodil při závodě, takže už je to rutina Cool

Následující týden v Sobotu pojedeme asi na Pintovku na 3 - 6km kros, pro mě 6km, kde mají být slušné kopečky a terén. Paráda, na to už se těším. A hned 3 dny na to v úterý, kdy je státní svátek, jedem na krosovou 12ku do Velešína, kde jsem minulý rok byl tuším 4. v kategorii. Tak jim to tam jedu vrátit, snad to bude lepší, uvidíme jaká bude konkurence Smile