Blog
Tomáš  8. 11. 2015

Běh kolem sokolského ostrova ČB - 8km

Běh kolem sokolského ostrova ČB - 8km

7.11. Sobotního rána jsme se vydali směr České Budějovice. Já, ségra, táta a kamarád jsme si to razili z Kamenice nad Lipou. Cestou jsme projížděli slušným "chcancem" tak to vypadalo, že to bude po dlouhý době závod v mokru. Ale nakonec jsme dojeli do ČB, kde to bylo potrhaný, nepršelo a stupně nakonec vylezli na nějakých 17-18 nad nulou, což je na listopad fakt "krutopřísný", takže nakonec počasí libový, až nám z toho bylo vedro. 

   
Závod kolem Sokolského ostrova se pořádá jednou ročně, tento rok už to byl 13. ročník. Mnoho dětských kategorií, pak hlavní kategorie mužské, ženské a veteránské, každá běží rozdílně koleček kolem Sokoláku. Jeden okruh má cca 1 kilometr, přesně podle GPS asi 970m. Ženy museli zdolat jen 3 kola, mílaři a dorostenci taky 3 kola, veteráni a junioři koleček 5 a hlavní mužská "vytrvalecká" kategorie kroužila 8x. Všichni ale startovali dohromady v 10:45, takže na startu nás byla pěkná kupa, zatím netuším kolik, oficiální výsledky zatím nejsou.Start byl pěkně přepálenej, aby jsme se dostali ze zácpy běžců museli jsme to i "my" vytrvalci vypálit s mílařemi pěkně dopředu. No prvních tak 300m jsme běželi tempem kolem 3:10 na km, aneb jak si v poklidu začít závod Laughing. Ale šel jsem taky s nima, jelikož možná je lepší to trochu ze začátku přepálit, nahnat si kyselinku do nohou, ale aspoň být ve předu a nekličkovat pak mezi desítky pomalejšími běžci., i když nevím, která taktika je lepší. První kolo asi v tempu 3:24, o pořadí jsem moc netušil kolikátej sem, jelikož těžko poznat kdo běží 3, 5 nebo 8 kol, takže jsem si pak šel prostě to svoje.

Další kola už byli pomalejší a pomalejší, jelikož rychlý start vzal za své. Trať byla víceméně úplně rovná a rychlá, takže nic dobrýho pro mě, já mám sílu spíš v kopcích. Po 3 kolech se pole trochu vyklidilo a tempo ustálilo, nicméně stejně jsem nevěděl kolikátej sem, ale tušil jsem že bych do 3. místa mohl být, tak jsem si držel tempo. Když doběhli i závodníci co běželi 5 kol, tak se to dost vyklidilo, věděl jsem, že jsem nakonec teda 2. Za mnou byla velká mezera a na prvního Pepu Soukupa už jsem měl velkou ztrátu, takže jsem to tak nějak doběhl v poklidu. Snažil jsem se nebýt moc línej a nemít hroznej čas. Celkově to vyšlo na tempo 3:37, takže kolem 36 min na desítku, no není to nejhorší, ale taky žádná sláva Smile Ségra doběhla 3., a tatík si udělal taky slušnej čas, určitě osobák na 5km.

   
Nicméně největší zážitek v závodu byla moje "tlama", kdy jsem se myslím 3. nebo 4. kolečko rozmázl pod mostkem, poslal jsem tam rybu na beton, dosekal si koleno, odřel prdel a ruce, ale hned jsem z toho pádu vletěl zpět do tempa 3:30, takže mě to ani nezdrželo Laughing Pár lidí se ohlídlo, někdo se zeptal jestli žiju a běželo se dál jakoby nic. Naštěstí všechno jen odřeniny a tak, na trénink by to nemělo mít žádný vliv. "Tlamy" umím házet precizně, už to byla tak možná 4-5. co jsem rozhodil při závodě, takže už je to rutina Cool

Následující týden v Sobotu pojedeme asi na Pintovku na 3 - 6km kros, pro mě 6km, kde mají být slušné kopečky a terén. Paráda, na to už se těším. A hned 3 dny na to v úterý, kdy je státní svátek, jedem na krosovou 12ku do Velešína, kde jsem minulý rok byl tuším 4. v kategorii. Tak jim to tam jedu vrátit, snad to bude lepší, uvidíme jaká bude konkurence Smile

GARMIN ze závodu

Tomáš16. 2. 2021

Motivace do 2021

Motivační video mého podání pro 2021

Tomáš18. 12. 2020

Rozhovor s Edou Kožušníkem

3 roky co jsem se s Edou neviděl, připravili jsme si pro Vás rozhovor :)

Tomáš1. 12. 2020

Crossfit, co to je a moje cesta

Jak jsem přišel ke Crossfitu a co to vlastně je :)

Tomáš14. 9. 2018

Měsíc v USA, kam mě nohy zavedli?

Reportáž z mého cestování v USA, kde všude jsem se proběhl?

                                                                   --- PARTNEŘI ---


--- SPŘÁTELENÉ WEBY ---