Blog
Terka  5. 8. 2018

Běh kolem Otavy 7km - 2018

Běh kolem Otavy 7km - 2018

Na tento menší závod (max. účast 100 závodníků) kolem písecké řeky Otavy jsme v sobotu 28.7.2018 vyrazili jen ve dvou – Terka a Taťka. Jednalo se o 2. ročník, který byl organizován místními sportovními nadšenci.

Netušili jsme, jestli se na závodě potkáme s někým známým. O to víc nás příjemně překvapilo, když se na závodě objevili snad všichni naší známí běžci a dobří kamarádi z Jihočeského běžeckého poháru. K prezentaci závodu jsme se dostavili před 9 hodinou mezi prvními příchozími. Během následující půlhodiny dorazili i ostatní závodníci.

Zázemí závodu se odehrávalo u místní malé Hospůdky U Sulana hned vedle upravované cyklostezky vedoucí podél řeky Otavy. Na závod dorazila jihočeská elita jak mezi muži (Jirka Csirik, Filip Kašpar, Honza Hron), tak mezi ženami (Valerie Soukupová). Při rozklusání jsem si stihla popovídat s Valerií, s kterou přijel jako věrný fanoušek její manžel (zároveň výborný běžec) Pepa Soukup i s malou Valinkou.

Trasa závodu startovala na stezce kousek od Hospůdky U Sulana a vedla přibližně 3,5 km po šotolinové vlnité cestě podél řeky, kde byla otočka na louce a zpět. Celý závod měřil necelých 7 kilometrů (dle mých garmin hodinek 6,670 m).TERKA – Odstartovalo se v 10.00 hodin a na trať závodu jsme vyběhli v slušné účasti 51 závodníků. Stezka, po které se běželo, byla příjemně krytá stromy, takže přestože už teplota stoupala k 30 °C, mohli jsme se schovat před přímým sluncem.

Chvíli po vystartování jsem se zařadila kousek na Víťu Malíka a snažila se udržovat konstantní tempo. Bylo fakt horko, ale na druhou stranu to byl závod jen na 7 kilometrů, takže nemělo moc význam šetřit síly na později. Valerii jsem jen chvilku koukala na záda, než mi zmizela za první zatáčkou společně s mužskou elitou závodníků. Za celý závod se mi podařilo předběhnou sotva jednoho závodníka.

Do cíle jsem doběhla v čase 26:38 jako 2. žena celkově. Valerie mi naložila cca o 1,5 minuty, ale druhé místo jsem si obhájila.

Taťka se s tratí popral v čase 35:49, i když mu teplo nedělalo moc dobře. Po závodě jsme skočili schladit se do řeky a při čekání na vyhlášení jsme se občerstvili v Hospůdce.

Celý závod byl moc pěkně zorganizovaný. Žádné zmatky, všechno proběhlo v příjemné pohodě a poklidu. Moc se nám líbilo a určitě přijedeme zase.

 

Běhu zdar!

Terka

Terka1. 8. 2018

Deník - Červen (2018-T)

Muj stručný tréninkový deník za Červen 2018

Terka18. 7. 2018

Půlmaraton Kunžatecký Kros (2018)

Report z půlmaratonu Kunžateckého krosu v pekelném horku, 5.7.2018

Terka14. 5. 2018

Proběhnutí po Asii

Pětiměsiční cestování po Asii je téměř u konce, chcete slyšet víc :P?

Terka1. 1. 2018

Deník - 4. týden Prosinec (`17-TE)

Můj tréninkový deník za období 25.12.-31.12.2017

                                                                   --- PARTNEŘI ---


--- SPŘÁTELENÉ WEBY ---