Blog
TomášaTerka  29. 7. 2017

5 věcí, na které nezapomínejte při běhu #06

5 věcí, na které nezapomínejte při běhu #06

Šestá várka dalších 5 běžeckých tipů, které nás zrovna napadli a myslíme, že je dobré občas si je připomenout. Pro někoho budou třeba i novinkou. 

Tentokrát tipy budou spíše filozofické, trochu úvahy o životě a běhu.


Článek - prvních 5 běžeckých tipů
Článek - druhých 5 běžeckých tipů
Článek - třetích 5 běžeckých tipů
Článek - čtvrtých 5 běžeckých tipů
Článek - pátých 5 běžeckých tipů

#26 - Nikdy nevíš, jak silný jsi, dokud být silný není jediná možnost, která ti zbývá (Anonym)

Často si myslíme, že jsme na pokraji svých sil, nemůžeme zrychlit, nemůžeme dál, chceme zastavit. Je to opravdu ten moment, kdy už vážně nemůžeme? Tím nechci naznačit, že bychom se měli pravidelně v trénincích ničit, jít přes limity a přes velkou bolest, to může být často neefektivní. Avšak je dobré si uvědomit, že naše limity jsou často mnohem dál za těmi, které máme v hlavě. Zkuste si třeba někdy v závodě, když už nebudete moci a budete si myslet, že už to nevydržíte. Budete myslet na to, že nedáte posledních 500m tak rychle - vzpomeňte si však na to, že je to hlavně v hlavě. Odbourejte ten pocit, že nemůžete, vzpomeňte si na mnohem horší věci a pusťte to přes imaginární limity! Cool

#27- I tisíc mil dlouhá cesta začíná prvním krokem (Lao-c’)

Nic čeho chceme dosáhnout, se nestane bez našeho dočinění. Naše sny, cíle se můžou splnit, ale musíme pro to něco udělat. Ne jen vše naplánovat, říct si - jo půjdu do toho - ale musíme do toho vážně jít, udělat první krok! Náš cíl může být uběhnout maraton pod 3 hodiny, a i když zrovna neuběhneme třeba ani 10 kilometrů v kuse, cíle si splnit můžeme - ale musíme chtít a činit. To samé platí v životě, chceme vydělat první milion, chceme si našetřit na svůj vlastní byt atd., nesmíme se jen vymlouvat a musíme začít konat, vždy je nějaká cesta, kterou je možné se vydat - a začíná prvním krokem. 

#28 - Vždy dělej to, co se dělat bojíš (George Bernard Shaw)

Další zajímavé přísloví, které se dá uplatnit jak v životě tak v běhu. Často věci, které se nejvíce bojíme udělat, jsou ty, které bychom udělat měli. Máme z něčeho strach, protože nevíme jaký bude výsledek, ale jistota není nic. Pokud to nezkusíme, nikdy se nedovíme jak to mohlo dopadnout. V běhu to můžeme přenést například na zkoušení různých tréninků, závodů a podobně. Zkusit něco, co máme furt v hlavě, že bychom to jednom zkusit chtěli, ale přitom to furt jen oddalujeme a tak nějak se bojíme. Nějaká pořádná výzva Laughing?

#29 - Sedmkrát upadni, osmkrát vstaň (Japonské přísloví)

Další klasika. Nesčetněkrát nás v životě něco srazí k zemi, stane se něco co nečekáme. Pokud jsme běžci, stane se nám to pravděpodobně i nesčetněkrát v tréninku. Přijde vážné zranění, které nám pošle formu do kytek, a jsme zase třeba, kde jsme byli před půl rokem. Vrátíme se do formy, vyléčíme se a zranění se nám vrátí, postihne nás nemoc nebo nám stále kazí plány nějaké nepředvídatelné situace. To je hold život. Náš úkol je jediný - nenechat se životem skolit a vždy vstát, oklepat se a jít dál za svým cílem. Všechno špatné pro něco dobré!

#30 - Svět zlomi každého a mnoho jich je pak silných tam, kde je zlomil (Ernest Hemingway)

Tento citát trochu navazuje na předešlý a opět se o něm dá přemýšlet i v běžeckém duchu. V tréninku a v životě nám svět nadělí mnoho ponaučení, dopustíme se mnoho chyb. Ale z chyb se lidé učí, tedy měli bychom (evidentně ne všichni).Laughing Neopakujme znova chyby, učme se z chyb předešlých a buďme silný právě v tom, v čem jsme byli zlomeni. Nebojme se chyby dělat, protože právě ty nás dělají silnějšími.  • Brzy pokračování a tipy na další věci, které je dobré si občas připomenout Smile
TomášaTerka30. 11. 2020

Co se událo v roce 2020?

Kam nás nohy zavedli a jak se nám změnil život v roce 2020

TomášaTerka21. 7. 2019

Sezi Run 2019

Po delší době opět zpět! Report z 12 km SeziRunu 13.7.2019!

TomášaTerka25. 1. 2019

T1 maraton štafety (2019)

Zase po nějaké době report, první letošní závod, kterého jsme se zúčastnili - jako štafetový tým

TomášaTerka4. 11. 2018

Půlmaraton Velešín (2018)

Report z nedělního svátečního půlmaratonu ve Velešíně

                                                                   --- PARTNEŘI ---


--- SPŘÁTELENÉ WEBY ---