Blog
Tomáš  3. 4. 2016

Linz 1/2 maraton

Linz 1/2 maraton

V pátek jsme se vybavili startovními číslami výletem do Linzu a v Neděli směr Linz znova, ale tentokrát už běhat!

 

Od nás vyrazila klasická rodinná sestava - tatík, já & ségra, ale tentokrát jsme měli na hranicích spicha s dalšími 4 auty, a celkem naše Česká výprava do Linze byla hojná. Organizace super, zázemí a atmosféra "amazing", řekl bych, že nějaké věci mají zmáknutý i líp než nejprestižnější České závody.

 

Na start při suprových 13-14 stupních, sluníčko a při doběhu už to táhlo na dvacet, no v Dubnu prostě paráda... Trasa přes Linz krásná, kochačka, tisíce fanoušků, "just perfect" :)... Jak z fotek dole vidíte, ségra si tam Rakušanky pěkně "natřela na chleba" a povodila je. Vyhrála s osobákem skoro o 3 minuty, 1:25:23. Nicméně trochu nás zklamalo, že takový velký závod, půlmaraton, který běželo 4000 tisíce lidí, mělo ceny jak okresní závod. Kytičku dostala sice krásnou, pohár neboli soška, má sice asi 5kg a je fakt velká a i pěkná, ale k tomu už dostala jen nějaké dobrý pěkně zabalený koláč nebo co to bylo a šmitec :D... Maraton už asi price money měl, a proto tam byli nasazeni i Keňani... 

 

Na půlce běželo, jak jsem zmínil 4000 tisíce závodníků, a jen dva Keňani, kteří si to samozřejmě vyhráli. Já si zas pobrečím a s časem a výkonem nejsem samozřejmě spokojen. Tentokrát mi přišlo, že jsem běžel trénink a vůbec se mi nechtělo vyjít ze zóny komfortu. Na konci poslední kilák když trochu povzbudili diváci, energie bylo nekonečně, ale abych běžel pořádně 20km předtím na závodním tepu 180+ to se tělu nechtělo.

 

Tak aspoň jsem se moc "nevyšťavil" a určitě se to bude hodit další 3 týdny, kdy každý týden plánuji závod. Nakonec jsem doběhl v čistém čase 1:20:36, tzn. asi o minutu horší čas než osobák, i když ten byl na kratší trase. Celkem 11. ve své kategorii a asi 1. Čech, ale to mi je prd platný v Rakousku, asi nás tam z Čech nebylo zas tolik. Každý den hold není posvícení, ale jinak super den, takže pohoda. Za týden závod Jihočeského poháru 15,4km Bujanov, pak 25km Hluboká a nakonec desítku v Dehtářích, srandy ještě bude dost, snad se příště trochu víc hecnu! :)  

Tomáš9. 6. 2021

Nové poznatky o bylinách? (byliny #06)

Konečně jsem našel, něco co jsem hledal? Novinky ne jen z crossfitového tréninku

Tomáš16. 2. 2021

Motivace do 2021

Motivační video mého podání pro 2021

Tomáš18. 12. 2020

Rozhovor s Edou Kožušníkem

3 roky co jsem se s Edou neviděl, připravili jsme si pro Vás rozhovor :)

Tomáš1. 12. 2020

Crossfit, co to je a moje cesta

Jak jsem přišel ke Crossfitu a co to vlastně je :)

                                                                   --- PARTNEŘI ---


--- SPŘÁTELENÉ WEBY ---