Blog
Tomáš  9. 9. 2016

Balatonfüred - Maďarské městečko u Balatonu

Balatonfüred - Maďarské městečko u Balatonu

V pondělí 5.9.2016 jsem se vydal na 3 dny do Maďarska k Balatonu. Cesta to byla spíše pracovní, takže v městečku Balatonfüred, kde jsem bydlel, jsem toho moc neobjevil a nepoznal, ale i tak sepíšu krátký článek. 

Překvapilo mě, že cesta až k Balatonu nebyla ani tak zdlouhavá. Z Kamenice nad Lipou mě trvala cesta autem necelých 5 hodin. Většina cesty je po dálnici. Já jel od Humpolce směr na Brno, pak Bratislava, Györ a pak už se jede po okresních silnicích v Maďarsku. Celkem cca 435km.

Města kolem Balatonu jsou hodně navštěvovány turisty a cyklistiky v sezóně a pozdním jaru. Nicméně teď v září v tomto městě už poměrně "chcípl pes", a tak tam byl krásný klid. Ale stále jsem potkával nějaké cyklisty a turisty. 

Toto město - Balatonfüred má okolo 13 tisíc obyvatel a je to významné lázeňské a rekreační středisko. Je zde krásná promenáda po břehu Balatonu. Vůbec, celé město je moc krásné. Dvakrát jsem zavítal do hospody, která má být jedna z lepších v tomto městě. Jmenovala se Vitorlás étterem. Jídlo zde bylo vcelku chutné, ostatně jako v jiných restauracích v Maďarsku, kde jsem zatím byl. Když to porovnám s Hegykö, kam často jezdíme do lázní, jídlo je nejméně stejně dobré, ale zde je v hospodách tak o 20-30% dražší.

Vyběhnout jsem stihl jen jednou, poslední den ráno na běh okolo 12km. Proběhl jsem se po pobřeží Balatonu. Běžel jsem převážně po cyklistických stezkách, které jsou pravděpodobně kolem celého balatonu. Jsou moc hezky udělané a udržované. Pro cyklistiku je určitě toto místo velmi zajímavé a perfektní. Pro běžecké soustředění mám osobně radši kopce, husté lesy, hory a více divokou přírodu Smile

Celkový pocit z tohoto města mám docela pozitvní, určitě bych se rád vrátil a nevadilo by mi tam strávit regenerační týden v lázních, cyklistický týden nebo běžecký týden. Déle jak týden bych se tam však asi nudil Laughing Pár fotek z Balatonfüred.--->

Tomáš18. 2. 2018

Deník - 2. týden Únor (`18)

Můj tréninkový deník za období 5.2.-11.2.2017

Tomáš13. 2. 2018

Deník - 1. týden Únor (`18)

Můj tréninkový deník za období 5.2.-11.2.2017

Tomáš5. 2. 2018

Deník - přelom Leden / Únor (`18)

Můj tréninkový deník za období 29.1.-4.2.2017

Tomáš2. 2. 2018

Kapské město (2018) - #01

Reportáž z první části mého dalšího dobrodružství, opět cestování do Kapského města

                                                                   --- PARTNEŘI ---

 

--- SPŘÁTELENÉ WEBY ---